4000 wojskowych ciężarówek dla Bundeswehry

MAN HX

Firma Rheinmetall otrzymała kolejne duże zamówienie na wojskowe pojazdy do działań logistycznych. Wartość zamówionych samochodów wynosi około 2 mld. euro.

 

W pierwszej transzy uruchomiono dostawę 540 pojazdów, w tym 230 z kabinami opancerzonymi. Ta pierwsza partia ma wartość zamówienia brutto 348 milionów euro, a dostawa rozpocznie się na początku 2021 roku. Celem jest zapewnienie dostatecznej liczby pojazdów, gdy Niemcy przejmą przywództwo w NATO w 2023 r.

Podwozia ciężarówek mają być przystosowane do systemu nadwozi wymiennych, które znacznie zwiększają trwałość pojazdów, a także taktyczną elastyczność zespołu zaopatrzenia.

Terenowe pojazdy MAN HX 8x8 RMMV charakteryzują się dużą mobilnością nawet w terenie i mogą być opcjonalnie wyposażone w opancerzoną kabinę. Podstawowym wyposażeniem podwozia jest żuraw hakowy opracowana przez firmę Hiab. Na podwoziu mieści się platforma lub kontener o długości 20 stóp.

Większość niezbędnych elementów ciężarówek - silników, osi, skrzyń biegów i kabin - pochodzi z produkcji niemieckiej, pojazdy zostaną zmontowane w fabryce RMMV w Wiedniu.

 

Przeczytaj też:
Ciężarówki Renault Trucks w obiegu zamkniętym - nowy projekt producenta samochodów

Renault Trucks przyspiesza przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym w celu recyklingu i ponownego użycia części do samochodów ciężarowych.

 

Asystent skrętu: Continental oferuje również zestawy modernizacyjne dla starszych ciężarówek

Continental wprowadza na rynek system wspomagania skrętu, który można szybko i łatwo zainstalować w pojazdach użytkowych, nie tylko najnowszej generacji.

 

25 lat temu ruszyła seryjna produkcja systemu kontroli stabilności jazdy ESP

Za tym niepozornym skrótem kryje się rewolucyjna technika: system ESP® (Electronic Stability Program) wspomaga kierowców w sytuacjach drogowych krytycznych pod względem dynamiki.

 

Opublikowano TOP-5 najczęściej kupowanych ciężarówek zagranicznych marek w Rosji

W ubiegłym miesiącu w Federacji Rosyjskiej sprzedano ponad 1400 pojazdów ciężarowych, czyli o 40% mniej niż w tym samym czasie w 2019 roku.

 

Jak czytamy informacje o oponach? Tymczasem nadchodzi nowy wzór etykiety UE

Przepisami o etykietowaniu są objęte opony do samochodów osobowych, aut dostawczych i ciężarowych (w tym opony do naczep czy przyczep), wyprodukowanych po 1 lipca 2012 roku.

 

Po której stronie położysz głowę na leżance w kabinie swojej ciężarówki?

Czy spanie po prawej lub lewej stronie ma jakieś znaczenie dla kierowcy ciężarówki?

 

Dwucyfrowe spadki rejestracji nowych ciężarówek w Europie

Europa pogrążona w kryzysie. Każdy kraj UE odnotowuje znaczne spadki rejestracji nowych samochodów.

 

MAN TGX nowej generacji spala w teście mniej paliwa - przeczytaj dlaczego?

Aż o 8,2 procent oszczędności może wygenerować nowy MAN TGX. Potwierdziła to trasa w południowych Niemczech.

 

Nowoczesne systemy w samochodach. Czyli od Nexii do Actrosa

W 1995 roku z taśm Fabryki Samochodów Ciężarowych Lublinie zjechał bardzo nowoczesny, jak na Polskie realia samochód - był nim Daewoo Nexia.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL