Ruch ciężarówek rośnie. Gospodarka się odbudowuje

Ruch ciężarówek LKW

Na podstawie opłaty drogowej Maut, Niemcy wyliczają ruch ciężarówek na drogach. W maju odnotowano tendencję wzrostową.

 

Opłaty drogowe za samochody ciężarowe, z co najmniej czterema osiami, na drogach federalnych wzrosły o 6,1 procent w porównaniu do kwietnia 2020 r. Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) co miesiąc przekazują raporty o sytuacji na niemieckich drogach. Zaś przejazdy samochodów ciężarowych w maju 2020 r. były o 7,3 procent niższe, niż w maju 2019 r.

Działalność gospodarcza generuje i wymaga usług transportowych - dlatego według BAG i Destatis istnieje ścisły związek między rozwojem gospodarczym a ruchem ciężarówek na niemieckich drogach. Podczas pobierania opłat drogowych z ciężarówek generowane są cyfrowe dane statystyczne, między innymi dotyczące przebiegu ciężarówek podlegających opłatom w Niemczech.

 

Przeczytaj też:
Co Polacy transportowali w czasie pandemii

Dane są oparte na 70 595 zleceniach transportowych użytkowników serwisu Clicktrans.pl w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem. Dane są porównane z analogicznym okresem 2019 roku.

 

Europalety - co o nich wiemy?

Europaleta jest jednym z najbardziej znanych na świecie nośników ładunków - od 59 lat jest używana głównie w logistyce.

 

VIVE Logistics rozpoczyna usługi logistyczne dla Biedronki

Spółka VIVE Logistics nawiązała współpracę z Jeronimo Martins Polska - właścicielem m.in. sieci sklepów Biedronka.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Letnie zakazy dla ciężarówek nie w każdym landzie w Niemczech

Z powodu kryzysu koronawirusa zakaz jazdy ciężarówkami, na ruchliwych trasach, w soboty w lipcu i sierpniu w godzinach od 7:00 do 20:00 dotyczy tylko części Niemiec.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Dwieście tysięcy kierowców zawodowych ma zabraknąć w Polsce już za dwa lata

Możliwości wsparcia w wyjściu z tej sytuacji branża dostrzega w cyfryzacji. Potwierdza to analiza McKinsey & Company, która wskazuje transport i spedycję jako ten sektor gospodarki, który ma największy potencjał automatyzacji.

 

Przedłużenie okresu ważności licencji transportowych. PE wydłuża ważność o sześć miesięcy

GITD poinformował, że na mocy prawa unijnego (Rozp. UE 2020/698) licencje kończące się pomiędzy 1 marca a 31 sierpnia br., zostają automatycznie przedłużone o 6 miesięcy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL