Dron czai się przed mostem. Policja sprawdza prawidłową odległość pomiędzy ciężarówkami

odległość na autostradzie

W ubiegły czwartek policja brandenburska wykonała pomiary odstępów, pomiędzy ciężarówkami, za pomocą drona na A12 między Müllrose i Frankfurtem nad Odrą. 

 

Kierowca ciężarówki został złapany przez drona policyjnego, który niepostrzeżenie czai się przed mostem autostrady w Müllrose i obserwuje drogę z wysokości 70 metrów. Na polu obok głównej drogi w kierunku Frankfurtu nad Odrą, znajduje się centrum dowodzenia pilota. Dwunastu policjantów Brandenburgii skrupulatnie monitoruje to, co dzieje się na autostradzie A12.

Od czwartku rano do wczesnego popołudnia urzędnicy sprawdzili, czy kierowcy ciężarówki zachowali wymaganą minimalną odległość 50 metrów. - Najpoważniejsze wypadki z poważnymi obrażeniami lub nawet śmiercią są często spowodowane zbyt małym dystansem - wyjaśnia szef grupy kontrolnej policji. - Niektórzy kierowcy ciężarówek czytają gazety podczas jazdy. Złapaliśmy też kierowcę, którty podczas jazdy gotował sobie jedzenie - dodaje Hanjo Loose, szef policji drogowej.

Wypadki spowodowane naruszeniem dystansu pomiędzy samochodami bardzo często prowadzą do wypadków śmiertelnych. Nawet, jeśli kierowcy będą tylko ranni, to skutki najechania na siebie przez samochody są bardzo kosztowne. Wypadki zatrzymują ruch na drodze na kilka godzin.

Po stwierdzeniu naruszenia, wysyłany jest patrol policji, który eskortuje kierowców ciężarówek na pobliski parking. Tam ciężarówki i kierowcy są szczegółowo sprawdzani. Tam niestety zwykle "wychodzą" kolejne naruszenia. Grzywna za niezachowanie przepisowej odległości wynosi 80 euro. Jednak po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli, policjanci przyznają, że wystawiają wyższe mandaty - średnio 170 euro.

Niemiecka policja pozytywnie ocenia tego typu akcje. W jeden dzień zespół odnotował 15 przekroczeń odległości. Niestety dron nie jest jednak doskonałym narzędziem, policjanci przyznają, że padający deszcz zmusza ich do uziemienia drona i przerywania akcji. Policjanci używają drona - model DJI-Matrice kosztuje, który obecnie kosztuje 15 000 euro, do tego kamera za 12 000 euro i kamera termowizyjna za 8000 euro. Zatem presja związana z ryzykiem uszkodzenia sprzętu mocno ciąży na policjantach obsługujących urządzenie.

Przeczytaj też:
Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Czy to koniec z piciem na parkingach?

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Pszczoła w kabinie ciężarówki powoduje, że kierowca zjechał z drogi. Mały owad wyrządził ogromne szkody

Kierowca ciężarówki prowadził swój samochód, kiedy nagle do jego kabiny wleciała pszczoła.

 

Od pierwszego lipca kierowcy ciężarówek bez tradycyjnej gruszki. Co ją zastąpi?

Przypominamy, zakaz korzystania z radia cb, podczas jazdy po niemieckich drogach, wchodzi w życie już 1 lipca 2020 r. Charakterystyczny atrybut kierowcy ciężarówki odchodzi do lamusa.

 

Zniesienie ograniczeń w ruchu ciężarówek przed Bożym Ciałem w dniu 10 czerwca 2020 r.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, których pojazdów nie dotyczy ograniczenie w ruchu przed świętem Bożego Ciała.

 

Prysznice dla kierowców ciężarówek - projekt pilotażowy na A40

Tak wygląda kontener prysznicowy dla kierowców ciężarówek, który stoi na parkingu Neufelder Heide-Süd. Przed nim znajdują się dozowniki dezynfekujące, które można obsługiwać bez kontaktu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL