Wielton Wieluń zarząd

W Wieltonie zmiany. Nowy zarząd na trudne czasy

Wielton wprowadza nową strukturę zarządzania i nadzoru w Grupie Kapitałowej. Dotychczasowy skład zarządu Spółki Wielton zostaje rozszerzony o osoby pełniące funkcje centralne.

 

Jak głosi komunikat Wieltonu - zmiana wynika bezpośrednio z przyjętej strategii rozwoju, a jej celem jest bardziej efektywne zarządzanie aktywami i synergiami w Grupie.

Do realizacji zadań w nowej strukturze niezbędne było wzmocnienie grona osób zarządzających na poziomie Grupy Kapitałowej. Skład zarządu Wielton SA rozrósł się z trzech do siedmiu członków. Utworzono poziom centrali Grupy w postaci trzech dedykowanych członków zarządu.
Na funkcję prezesa Zarządu został powołany Paweł Szataniak - większościowy współudziałowiec i dotychczasowy przewodniczącego Rady Nadzorczej wieluńskiej Spółki.
Obecny prezes Zarządu Mariusz Golec obejmuje w nowej strukturze funkcję I wiceprezesa Zarządu, CEO Grupy Wielton. Jednocześnie powołany zostaje na funkcję CFO Grupy Piotr Kamiński były członek Rady Nadzorczej Spółki.

Zmiany następują również w strukturze zarządczej zakładu w Wieluniu - wydzielanego w formie Oddziału Spółki Wielton Polska, którego zarządzanie przekazane zostało w ręce: Piotra Kuś, który objął funkcję wiceprezesa Wielton SA, dyrektora Generalnego oddziału Wielton Polska. Tomasza Śniatała który objął stanowisko członka Zarządu, dyrektora Finansowego oddziału. Włodzimierza Masłowskiego który objął funkcję członka Zarządu, dyrektora Rynków Wschodnich i Rynku Agro oraz Andrzeja Mowczana który objął stanowisko członka Zarządu, dyrektora Komercyjnego.

- Wprowadzona zmiana jest naturalnym krokiem w dalszym rozwoju organizacji. Międzynarodowy charakter Grupy Wielton oraz ambitne cele wzrostu wymagały dostosowania dotychczasowej struktury organizacyjnej do skali biznesu. Zachowujemy sprawdzony federalny charakter naszej Grupy, a jednocześnie ujednolicamy centralny nadzór nad spółkami. Mój udział w zarządzie jest gwarancją skrócenia procesu decyzyjnego na poziomie Grupy, a tym samym większej dynamiki i efektowności zarządczej, tak ważnej w obecnej sytuacji rynkowej, ale przede wszystkim wypracowania korzyści dla wszystkich akcjonariuszy Spółki w postaci wzrostu jej wartości. Swoją rolę widzę w kreowaniu wizji oraz wytyczaniu kolejnych kierunków rozwoju Grupy Wieltonpowiedział Paweł Szataniak, prezes Zarządu Wielton S.A.

Wielton wydziela także działalność głównego zakładu produkcyjnego Grupy w Wieluniu, aby docelowo stanowił odrębną jednostkę organizacyjną Wielton Polska. Na czele oddziału stanie Piotr Kuś, który został powołany na wiceprezesa Zarządu Wielton S.A. w funkcji dyrektora Generalnego jednostki.
Celem zmiany jest zwiększenie efektywności zarządzania oraz łatwiejsza adaptacja tej notowanej na warszawskiej giełdzie europejskiej Grupy do dynamicznych zmian rynkowych. W konsekwencji przyniesie to korzystną zmianę w kreowaniu wartości dla jej akcjonariuszy.

W odpowiedzi na nieustanny rozwój Grupy, wieluński producent podjął decyzję o ewolucji dotychczasowej struktury organizacyjnej. Dokonywana zmiana jest zgodna ze Strategią wzrostu Wielton 2020, a jej celem jest bardziej efektywne zarządzanie aktywami Grupy i synergiami możliwymi do uzyskania przez ich optymalne wykorzystanie. Zakłada również skuteczny nadzór nad bieżącą działalnością poszczególnych spółek i zakładów Grupy oraz sprawniejszą i skoordynowaną decyzyjność. Przeprowadzone zmiany mają spowodować korzystną zmianę zarządzania wartością kreowaną dla akcjonariuszy Spółki przez optymalną działalność wszystkich składników Grupy Kapitałowej Wielton.

 

 

 

 

Przeczytaj też:
Wielton z unikalną ofertą finansowania Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, spółka Wielton oferuje możliwość nabycia nowych pojazdów w leasingu, w oparciu o atrakcyjne warunki finansowania udzielone przez PKO Leasing.
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.