Od pierwszego lipca kierowcy ciężarówek bez tradycyjnej gruszki. Co ją zastąpi?

cb radio

Przypominamy, zakaz korzystania z radia cb, podczas jazdy po niemieckich drogach, wchodzi w życie już 1 lipca 2020 r. Charakterystyczny atrybut kierowcy ciężarówki odchodzi do lamusa.

 

Dotyczy wszystkim kierowców korzystających z cb radia, jednak wiadomo, że w większości korzystają z niego kierowcy ciężarówek. Naruszenie grozi grzywną w wysokości od 100 do 200 euro, a jeśli podczas rozmowy przez cb miał miejsce wypadek, wówczas kierowca traci uprawnienia do kierowania pojazdem na jeden miesiąc.

Jest jednak rozwiązanie tej sytuacji, które może okazać się dogodne dla kierowców. Kierowca może korzystać z cb radia tylko w sposób bezdotykowy, tzn. za pomocą zestawu głośnomówiącego. Oczywiste jest, że w tym celu, w miejsce tzw. gruszki, należy podłączyć odpowiedni sprzęt. Z pomocą, zwłaszcza dla kierowców osobówek, przychodzą tu również mobilne radia cb, czyli wszelkiego rodzaju komunikatory zainstalowane na smartfonach. Najpopularniejsze z nich to:  Speedalarm, CB Radio Chat, Yanosik i Radar Stop CB. Oczywiście należy pamiętać, że mobilne radia cb, do swojego działania potrzebują internetu. 

Już w październiku 2017 r. w Niemczech weszły w życie nowe przepisy ustawy o ruchu drogowym, które zabraniały korzystania z telefonów, smartfonów, inteligentnych zegarków, odtwarzaczy MP3, tabletów, laptopów, dyktafonów i odtwarzaczy CD podczas jazdy. Nie uwzględniono wtedy cb radia. Teraz uznano to urządzenie, jako zagrażające bezpieczeństwu drogowemu, co znalazło swoje odbicie w aktualnych przepisach.

Przeczytaj też:
Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Czy to koniec z piciem na parkingach?

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Pszczoła w kabinie ciężarówki powoduje, że kierowca zjechał z drogi. Mały owad wyrządził ogromne szkody

Kierowca ciężarówki prowadził swój samochód, kiedy nagle do jego kabiny wleciała pszczoła.

 

Dron czai się przed mostem. Policja sprawdza prawidłową odległość pomiędzy ciężarówkami

W ubiegły czwartek policja brandenburska wykonała pomiary odstępów, pomiędzy ciężarówkami, za pomocą drona na A12 między Müllrose i Frankfurtem nad Odrą. 

 

Zniesienie ograniczeń w ruchu ciężarówek przed Bożym Ciałem w dniu 10 czerwca 2020 r.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, których pojazdów nie dotyczy ograniczenie w ruchu przed świętem Bożego Ciała.

 

Prysznice dla kierowców ciężarówek - projekt pilotażowy na A40

Tak wygląda kontener prysznicowy dla kierowców ciężarówek, który stoi na parkingu Neufelder Heide-Süd. Przed nim znajdują się dozowniki dezynfekujące, które można obsługiwać bez kontaktu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL