Prysznice dla kierowców ciężarówek - projekt pilotażowy na A40

Prysznice dla kierowców ciężarówek

Tak wygląda kontener prysznicowy dla kierowców ciężarówek, który stoi na parkingu Neufelder Heide-Süd. Przed nim znajdują się dozowniki dezynfekujące, które można obsługiwać bez kontaktu.

 

Przedsiębiorstwo utrzymania dróg w Nadrenii Północnej-Westfalii po raz pierwszy uruchomiło bezpłatne prysznice dla kierowców ciężarówek na parkingu autostrady A40 w pobliżu Neukirchen-Vluyn. Od tej chwili w każdym kierunku dostępnych jest dziesięć pryszniców w kontenerach. Kontenery prysznicowe są częścią projektu Federalnego Ministerstwa Transportu w celu wsparcia branży logistycznej.

W pierwszym etapie projektu kontenery prysznicowe są instalowane na 20 wybranych miejscach parkingowych przy autostradach w całym kraju. W ramach programu pilotażowego, któy rozpoczął sie już w kwietniu na A8 w Badenii-Wirtembergii, wykazano, że kierowcy ciężarówek pozytywnie reagują na tego typu inicjatywy.

Kontenery są otwarte 16 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu od 6 rano do 22 i początkowo będą użyczone przez dwa miesiące.

Kontenery ustawia się w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących toalet na "niezarządzanych parkingach". Prysznice są oddzielne dla kobiet i mężczyzn i można je zamknąć od wewnątrz. Prysznice są czyszczone po każdym użyciu.

Przeczytaj też:
Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Czy to koniec z piciem na parkingach?

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Pszczoła w kabinie ciężarówki powoduje, że kierowca zjechał z drogi. Mały owad wyrządził ogromne szkody

Kierowca ciężarówki prowadził swój samochód, kiedy nagle do jego kabiny wleciała pszczoła.

 

Dron czai się przed mostem. Policja sprawdza prawidłową odległość pomiędzy ciężarówkami

W ubiegły czwartek policja brandenburska wykonała pomiary odstępów, pomiędzy ciężarówkami, za pomocą drona na A12 między Müllrose i Frankfurtem nad Odrą. 

 

Od pierwszego lipca kierowcy ciężarówek bez tradycyjnej gruszki. Co ją zastąpi?

Przypominamy, zakaz korzystania z radia cb, podczas jazdy po niemieckich drogach, wchodzi w życie już 1 lipca 2020 r. Charakterystyczny atrybut kierowcy ciężarówki odchodzi do lamusa.

 

Zniesienie ograniczeń w ruchu ciężarówek przed Bożym Ciałem w dniu 10 czerwca 2020 r.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, których pojazdów nie dotyczy ograniczenie w ruchu przed świętem Bożego Ciała.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL