Kamery rejestrują wyprzedzające się ciężarówki. Koniec wyprzedzania na A2

Autostrada wyprzedzanie ciężarówek

Testowany jest nowy system kamer, który ma ukrócić proceder wyprzedzania przez kierowców ciężarówek.

 

Według opinii kierowców samochodów osobowych wyprzedzające się ciężarówki blokują ruch i urządzają sobie tzw. wyścigi słoni, czym irytują innych kierowców. Jak donosi Głos Wielkopolski Autostrada Wielkopolska postanowiła walczyć z tego typu zachowaniami i testuje system kamer rejestrujących wyprzedzające się samochody ciężarowe.

Gdy jedna ciężarówka jedzie 85 km/h, a druga 89 km/h manewr wyprzedzania trwa bardzo długo. Tę sytuację należy pomnożyć przez, co najmniej kilka takich przypadków, podczas jednorazowej podróży. W ten sposób czas przejazdu dla kierowców, którzy jadą szybciej, znacznie się wydłuża. Nie mówiąc już o konieczności ciągłego hamowania.

Na odcinku autostrady A2 w pobliżu Konina zamontowano urządzenia rejestrujące pojazdy ciężarowe, które w tym miejscu łamią zakaz wyprzedzania.

- Znak zakazu B-26 na A2 na 245 km stoi już od czterech lat. Pomimo obowiązującego już od kilku lat zakazu wyprzedzania dla samochodów ciężarowych, obowiązującego na tym pojedynczym odcinku zauważyliśmy, że jest on dość często nieprzestrzegany - mówi Anna Ciamciak, rzecznik prasowa Autostrady Wielkopolskiej.

Teraz w kontrolowanym miejscu, oprócz znaku B-26 pojawił się drugi znak D-51 (Foto kontrola). Kierowcy więc z łatwością dostrzegą zmianę. Pytanie, czy zaczną bardziej respektować zakaz wyprzedzania?

System rejestrujący jest obecnie w trakcie testów. Po ich zakończeniu zostanie przekazany do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, która zajmuje się zarządzaniem tego typu urządzeń rejestrujących.

Jest i dobra wiadomość dla kierowców ciężarówek. Anna Ciamciak, z Autostrady Wielkopolskiej, dementuje pogłoski o tym, jakoby spółka chciała wprowadzić zakaz wyprzedzania się ciężarówek na całej trasie.

Przeczytaj też:
Kontrole na Ukrainie. Sprawdzono ponad pięć tysięcy kierowców ciężarówek

Szokujące statystyki podał, w dniu 7 lipca br., minister infrastruktury Ukrainy Władysław Krykliy.

 

Szkolenia kierowców Scania teraz dostępne online

Firmy transportowe, które zdecydują się na podniesienie umiejętności swoich kierowców w Szkole Jazdy Scania, będą mogły skorzystać z wygodnej, zdalnej formy szkoleń.

 

Gdzie wystąpią utrudnienia na niemieckich drogach w związku z letnim wypoczynkiem

Pomimo faktu, że wakacje w Niemczech trwają tylko sześć tygodni, są one rozciągnięte w czasie, gdyż wypadają w różnych terminach dla poszczególnych landów.

 

Czy to koniec z piciem na parkingach?

Sieć firm, spedytorów, towarzystw ubezpieczeniowych i stowarzyszeń transportowych wzywa do konsekwentnych działań przeciwko pijanym kierowcom ciężarówek.

 

Ponad 150 urządzeń sanitarnych w Niemczech dla kierowców ciężarówek

Toaleta w podróży czy prysznic to - podstawowe potrzeby kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Jednak podczas szczytu koronawirusowego wielu kierowców ciężarówek nie mogło korzystać z urządzeń sanitarnych.

 

Pszczoła w kabinie ciężarówki powoduje, że kierowca zjechał z drogi. Mały owad wyrządził ogromne szkody

Kierowca ciężarówki prowadził swój samochód, kiedy nagle do jego kabiny wleciała pszczoła.

 

Dron czai się przed mostem. Policja sprawdza prawidłową odległość pomiędzy ciężarówkami

W ubiegły czwartek policja brandenburska wykonała pomiary odstępów, pomiędzy ciężarówkami, za pomocą drona na A12 między Müllrose i Frankfurtem nad Odrą. 

 

Od pierwszego lipca kierowcy ciężarówek bez tradycyjnej gruszki. Co ją zastąpi?

Przypominamy, zakaz korzystania z radia cb, podczas jazdy po niemieckich drogach, wchodzi w życie już 1 lipca 2020 r. Charakterystyczny atrybut kierowcy ciężarówki odchodzi do lamusa.

 

Zniesienie ograniczeń w ruchu ciężarówek przed Bożym Ciałem w dniu 10 czerwca 2020 r.

Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, których pojazdów nie dotyczy ograniczenie w ruchu przed świętem Bożego Ciała.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL