System automatycznego rejestrowania naruszeń na Ukrainie już działa. Wnioski są ciekawe

Kamery Ukraina

Zaledwie dwa dni temu, na Ukrainie, został uruchomiony system automatycznego rejestrowania naruszeń.

 

Policja i inne odpowiednie służby uprzedziły ukraińskich kierowców o tym wcześniej, a nawet opublikowały mapę rozmieszczenia kamer. Jednak nie wszyscy traktowali te informacje poważnie. W rezultacie pierwsze zarejestrowane przestępstwo miało miejsce o 00:01 tego samego dnia. Pierwszym przestępcą był kierowca Audi Q7.

Już w drugim dniu liczba zarejestrowanych naruszeń - przekroczenia prędkości wyniosła 34 176 przypadków. Ale ten wynik jest prawie 40% mniejszy niż w pierwszym dniu. Na drogach wciąż jest wielu "potencjalnych zabójców". Tak jak przed wprowadzeniem kamer, kierowcy, którzy nie zamierzają zdjąć nogi z gazu, nie będą przestrzegać dopuszczalnej prędkości. Czy zatem system się sprawdzi? Mówi się o nadal zbyt niskich karach, które nie odstraszają piratów drogowych.

Wiceminister spraw wewnętrznych Anton Gerashchenko, na swojej stronie na FB, opublikował listę potencjalnych zabójców drogowych. Kierowcy, którzy 2 czerwca pozwolili sobie na jazdę z prędkością 170 km/h lub więcej... Minister chce w ten sposób napiętnować społecznie sprawców wysokich wykroczeń. Liderem pozostaje Porsche Cayenne, którego kierowca jechał autostradą Kijów-Charków z prędkością 210 km / h. W przypadku takiego naruszenia przewidziana jest grzywna w wysokości 510 hrywien.

Kamery możemy spotkać m.in. na drogach krajowych: N-01, R-01, M-03, M-05, M-06, M-07, a także w samym Kijowie w 19 miejscach.

Przeczytaj też:
KAS przejmie od GITD pobór opłaty drogowej za pojazdy ciężarowe. Duże zmiany w 2021 roku

Z dniem 1 lipca 2020 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej przejmuje, od Głównego Inspektora Transportu Drogowego, pobór opłaty elektronicznej za przejazd ciężarówkami po płatnych drogach krajowych oraz pobór opłaty za autostrady na wyznaczonych odcinkach A2 i A4.

 

Trzech funkcjonariuszy policji federalnej przyłapanych grillowaniu podczas służby

Trzej policjanci z federalnej policji zostali przyłapani podczas pracy na grillu na przejściu granicznym w Wuustwezel.

 

Polski kierowca ciężarówki nie żyje. Został raniony nożem. Trzech sprawców w areszcie

45-letni kierowca Ryszard K. został śmiertelnie ranny nożem podczas walki z innymi kierowcami ciężarówek.

 

Inspekcja Transportu Drogowego a Policja - kto i za co może nas ukarać

W tym roku może nas na przykład spotkać mandat za… nieprzestrzeganie obowiązku utrzymania środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.

 

Tragiczny wypadek - kierowca ciężarówki na cudzej karcie kierowcy

Wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Zginął kierowca samochodu osobowego.

 

ITD ostrzega przed oszustami, którzy deklarują pomoc w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwach transportowych

W zamian oszuści żądają wpłaty kilku tysięcy złotych na wskazany rachunek bankowy w określonym terminie.

 

MAN TGE w służbie Inspekcji Transportu Drogowego - video Sześćdziesiąt cztery nowe samochody MAN TGE w służbie Inspekcji Transportu Drogowego

W dniu dzisiejszym, w siedzibie firmy AMZ Kutno miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszej partii zamówionych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego samochodów dostawczych MAN TGE.

 

Kierować ciężarówką nauczył go ojciec. Jeździł dwanaście lat bez uprawnień

Na jednej z dróg powiatu legnickiego oznakowany patrol ITD zatrzymał ciągnik siodłowy z naczepą. 40-tonowy zestaw wjechał na drogę, na której obowiązuje ograniczenie rzeczywistej masy pojazdu do 10 ton.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL