Oryginalna ciężarówka Innotruck od Luigi Colani jest na sprzedaż

Innotruck

Niedawno zmarły legendarny projektant był wizjonerem znanym ze swoich aerodynamicznych kształtów. Można teraz kupić jedno z jego największych arcydzieł - Innotruck'a.

 

Ten Innotruck jest jednym z 2 identycznych pojazdów, które istnieją na całym świecie. Jeden pojazd był w posiadaniu Luigiego Colanisa aż do jego śmierci. Ciężarówka pojawiła się na drogach w 2012 roku.

Ciężarówka Innotruck to kamień milowy w historii motoryzacji. Dzięki temu wynalazkowi Colani wyprzedził swoje czasy o 100 lat. Jeszcze dziś producenci ciężarówek nie zbliżyli się kształtem swoich nowych pojazdów do tej futurystycznej konstrukcji.

Ekstremalny design został opracowany w celu zmniejszenia zużycia paliwa nawet o 50%. Oferowany model został zbudowany jako platforma Siemens do celów badań nad e-mobilnością. Innotruck, ze sterowaniem Drive by Wire, faktycznie jeździł jako testówka. Pojazd nie jest obecnie przystosowany do jazdy po drogach publicznych, ponieważ miał zostać przekształcony na napęd elektryczny, ale prace nie zostały jeszcze zakończone. Wewnątrz Innotruck znajdziesz powiększoną salę konferencyjną VIP. W drugiej części znajduje się specjalna strefa rekreacyjna z pełną kuchnią, mobilnym stołem i ogromną sofą. Całe wnętrze można wykorzystać indywidualnie do różnych celów. Boczne wejście ma obszerny dach.

Futurystyczny wygląd Innotruck'a sprawia, że pojazd przyciąga wzrok. Oferta sprzedaży skierowana jest do kolekcjonerów.

 

Fot. JamesEdition.com

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL