Tragiczny wypadek - kierowca ciężarówki na cudzej karcie kierowcy

WITD Dolny-Slask

Wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Zginął kierowca samochodu osobowego.

 

W godzinach porannych 25 maja 2020 r. w Szczytnej (powiat kłodzki, droga krajowa nr 8) inspektorzy z kłodzkiego oddziału dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego wzięli udział w wyjaśnieniu okoliczności wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego.
Poczynione na miejscu ustalenia wykazały, że kierowca prowadził pojazd używając karty do tachografu cyfrowego należącej do innego kierowcy. Dodatkowo ustalono (wstępnie), że prowadzący pojazd ciężarowy przekroczył dozwoloną prędkość o około 20 km/h.

Dalsze czynności związane z wyjaśnieniem przyczyn wypadku będą prowadzone przez Policję natomiast inspektorzy przeprowadzą postępowanie w sprawie używania przez kierowcę karty innego kierowcy. Dodatkowo zatrzymano kartę kierowcy, która została bezprawnie użyta a wobec kierowcy wykonano czynności w sprawie o wykroczenie związane z nieuprawnionym użyciem karty innego kierowcy.

WITD - Dolny Śląsk

 

Przeczytaj też:
Asystent kierowcy ciężarówki dla samochodów w leasingu Santander Leasing

Spółki Europ Assistance Polska i Aon Polska przygotowały wspólnie pakiet usług dedykowanych kierowcom zawodowym, którzy mają leasing pojazdów ciężarowych w Santander Leasing.

 

Letnie zakazy dla ciężarówek nie w każdym landzie w Niemczech

Z powodu kryzysu koronawirusa zakaz jazdy ciężarówkami, na ruchliwych trasach, w soboty w lipcu i sierpniu w godzinach od 7:00 do 20:00 dotyczy tylko części Niemiec.

 

Od lipca bez CB radia? Być może będzie okres przejściowy

Jak wiadomo od 1 lipca podczas korzystania z CB radia należy stosować zestaw głośnomówiący lub zestaw słuchawkowy.

 

KAS przejmie od GITD pobór opłaty drogowej za pojazdy ciężarowe. Duże zmiany w 2021 roku

Z dniem 1 lipca 2020 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej przejmuje, od Głównego Inspektora Transportu Drogowego, pobór opłaty elektronicznej za przejazd ciężarówkami po płatnych drogach krajowych oraz pobór opłaty za autostrady na wyznaczonych odcinkach A2 i A4.

 

Kierowca ciężarówki, który wygrał na loterii, obiecał dalej jeździć swoją ciężarówką

Gdy Marcin sprawdził wyniki losowania najpierw pomyślał, że to żart, po chwili jednak dotarło do niego, że jest zwycięzcą.

 

Ile pączków z alkoholem trzeba zjeść by stracić prawo jazdy?

Czy słodka przekąska z alkoholem może doprowadzić do tego, że zostaniemy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu? AlcoSense Laboratories obliczyło, ile prawdy ma w sobie mit związany ze słodka przekąską z advocatem.

 

Kierowca ciężarówki uwięziony w ciasnym zakręcie

Niestety, po raz kolejny nawigacja wyprowadziła kierowcę ciężarówki w kłopoty.

 

Zagraniczny kierowca ciężarówki otrzymał mandat z rabatem od hiszpańskiej policji

Kierowca zaparkował ciężarówkę na rondzie, bo poszedł zrobić zakupy.

 

Pluszowi asystenci kierowcy ciężarówki

Temat z pogranicza humoru, jednak policja traktuje wszelkie maskotki zasłaniające widoczność, jako zagrożenie bezpieczeństwa.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL