Renault Trucks bliżej kierowców ciężarówek i nie tylko

Renault Trucks

Wsparcie Renault Trucks nie rozróżnia granic ani marek ciężarówek. Zgodnie z mottem Drivers are Heroes producent ciężarówek uruchomił inicjatywy wsparcia we wszystkich obszarach, w których działa.

 

Od początku kryzysu, wraz z zamknięciem restauracji i punktów usługowych, kierowcy napotykali wiele trudności w dostępie do żywności lub miejsc odpoczynku. Aby pomóc złagodzić tę sytuację w najbardziej krytycznych momentach, Renault Trucks podjęło pewne inicjatywy w różnych częściach Europy. Było to m.in. rozmieszczenie straganów spożywczych na różnych miejscach, gdzie zatrzymują się kierowcy ciężarówek.

Ponad jedna trzecia francuskiej sieci Renault Trucks rozpoczęła dystrybucję żywności i napojów w pobliżu swoich warsztatów lub na głównych szlakach transportowych. Od końca kwietnia wydano prawie 500 bezpłatnych posiłków, a popyt stale rośnie ...

W Szwajcarii, na trzech różnych parkingach wzdłuż A1, kierowcy mogą wypić kawę i zjeść rogalika lub hamburgera. W Hiszpanii sieć dealerów przeprowadziła różne inicjatywy, aby ułatwić życie kierowcom: umożliwili węzły sanitarne i miejsca do odpoczynku. Dealer R1 GAMA wystawił stragan, gdzie żywność i napoje są dostępne bezpłatnie dla kierowców.

Jak zauważa François Bottinelli, dyrektor generalny Renault Trucks Spain - nasze pojazdy wspierają produkcję i dystrybucję niezbędnych towarów. Nasze punkty zostały tak przystosowane, aby praca kierowców była jak najbardziej komfortowa.

Ale pomoc dla kierowców nie ograniczała się tylko do wydawania posiłków. Zorganizowano też sprzęt ochronny, który został przekazany kierowcom, potencjalnie narażonym na kontakt z koronawirusem, podczas załadunku i rozładunku. W Holandii w warsztatach Renault Trucks rozprowadzono 1100 butelek żelu dezynfekującego, a w Izraelu dostarczono klientom i kierowcom 1500 masek.

Oprócz wszystkich tych inicjatyw wspierających kierowców ciężarówek, pracownicy Renault Trucks we Francji wsparli inne inicjatywy, aby pomóc profesjonalistom pracującym na pierwszej linii. Kiedy w szpitalach zabrakło sprzętu ochronnego, 160 wolontariuszy zorganizowało się w Lyonie, aby uszyć jednorazowe fartuchy ochronne. Ich wysiłkiem wyprodukowano łącznie 400 000 fartuchów szpitalom rejonowym. Podobnie innych 50 wolontariuszy udało się uszyć 25 000 fartuchów ochronnych, które zostały wyprodukowane w fabryce Lyon-Vénnissieux oraz we własnych domach. Ponadto 36 innych wolontariuszy, wykorzystało swoją wiedzę na temat drukowania 3D, do produkcji przyłbic i okularów ochronnych - 1800 sztuk miesięcznie.

Oddziały Renault Trucks: we Francji, Rumunii, na Węgrzech i Holandii podpisały umowy o współpracy z Czerwonym Krzyżem i innymi organizacjami pomocy humanitarnej w celu przekazania pojazdów do dystrybucji materiałów medycznych i żywności.

Fot. Twitter RT

Przeczytaj też:
Renault Trucks wznawia produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych

Fabryka francuskiego producenta elektrycznych ciężarówek w Blainville-sur-Orne wraca do dawnej zdolności produkcyjnej.

 

Renault Trucks oficjalnie na rzepaku

Renault Trucks i Oleo100 rozpoczynają współpracę mającą na celu ułatwienie dostępu do zrównoważonego paliwa alternatywnego flotom pojazdów ciężkich.

 

Ciężarówki Renault Trucks w obiegu zamkniętym - nowy projekt producenta samochodów

Renault Trucks przyspiesza przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym w celu recyklingu i ponownego użycia części do samochodów ciężarowych.

 

Kolejne skutki kryzysu. Renault Trucks zmniejszy zatrudnienie o 463 stanowiska pracy

Renault Trucks, spółka zależna od Volvo Trucks, nie oparła się recesji w branży motoryzacyjnej. Po tym jak Volvo Trucks ogłosiło redukcję około 4000 miejsc pracy, Renault Trucks musi zwolnić przeszło 400 etatów.

 

Nowe Renault Trucks T dla firmy Fulimpex. Do końca roku we flocie przewoźnika będzie 66 renówek

To realizacja pierwszej części kontraktu. Pomorski przewoźnik odbierze w tym roku jeszcze 30 takich pojazdów.

 

Wirtualny sprzedawca Renault Trucks

Renault Trucks staje się cyfrowe! W związku z sytuacją Covid-19 Renault Trucks Szwajcaria oferuje swoim klientom dostęp do ofert pojazdów drogą wyłącznie cyfrową.

 

Renault Trucks podpisało historyczną umowę z grupą Carlsberg. Elektryczne ciężarówki będą rozwozić piwo

Dwadzieścia elektrycznych Renault D Wide ZE przekaże Renault Trucks dla browaru Feldschlösschen w Rheinfelden w Szwajcarii.

 

Zaskakująca decyzja zarządu Renault Trucks. To mały gest, ale piękny symbol

W połowie marca Renault Trucks ogłosiło zamknięcie "do odwołania" czterech francuskich zakładów produkcyjnych, które zatrudniają 4500 osób.

 

Renault Trucks wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj kontraktów serwisowych

Kontrakty Start&Drive Excellence Predict skracają czas przestojów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL