Pierwszy elektryczny żuraw samojezdny

Zoomilon

Chiński producent pojazdów Zoomlion poinformował o produkcji pierwszego na świecie w pełni elektrycznego dźwigu samochodowego.

 

Ten 25-tonowy żuraw samojezdny ZTC250N-EV ma być nie tylko cichy i czysty, ale przede wszystkim znacznie tańszy w obsłudze niż jego odpowiedniki z silnikiem Diesla.

Zgodnie z zapowiedziami firmy 25-tonowy żuraw samojezdny jest wyposażony w akumulator LFP, który powinien pozwolić na zasięg ponad 260 kilometrów i osiąga prędkość maksymalną 90 km/h oraz maksymalną zdolność pokonywania wzniesień wynoszącą 50 procent.

Zoomlion nie podaje żadnych szczegółowych informacji na temat baterii. Żuraw samojezdny powinien jednak "spełniać wymagania większości prac budowlanych" i, w zależności od potrzeb klienta, być ładowany albo standardową wtyczką do ładowania lub gniazdami przemysłowymi.

Elektryczny dźwig jest nie tylko czysty, ale także wyjątkowo cichy. Zoomlion określa, że ​​hałas generowany podczas jazdy lub pracy nie powinien przekraczać 65 decybeli.

Zgodnie z zapowiedzią pierwszy pojazd został już wyprodukowany 7 maja w Zoomlion w Quantang Industrial Park w Changsha. Na razie nic nie wiadomo o chińskich planach dotyczących sprzedaży tego pojazdu.

Przeczytaj też:
Daimler Trucks zaprezentował elektryczną autonomiczną śmieciarkę

Fuso, japońska spółka należąca do Daimler Trucks zajmująca się pojazdami użytkowymi, zaprezentowała Fuso eCanter SensorCollect.

 

Ciężarówki na ogniwa paliwowe najpierw w Szwajcarii

Producent pojazdów silnikowych z Korei Południowej Hyundai Motor Company wprowadził na rynek pierwsze dziesięć ciężkich samochodów ciężarowych z napędami na ogniwa paliwowe.

 

Start-up buduje prototyp 16-tonowego elektrycznego samochodu ciężarowego

Wraz z Volta Trucks kolejny start-up planuje wkrótce uruchomić własną elektryczną ciężarówkę. 16-tonowa ciężarówka zostanie przetestowana w praktycznym teście w DPD w Londynie już w 2021 roku.

 

Kiedy ciężarówka z silnikiem wysokoprężnym staje się hybrydą typu plug-in

Oczekuje się, że w przyszłości nowy typ przyczepy zmieni ciężarówki z silnikiem Diesla w ciężarówki hybrydowe.

 

Quantron wdraża napęd wodorowy w małych ciężarówkach

Napęd wodorowy dostępny będzie dla samochodów dostawczych od 3,49 tony - początkowo dla pojazdów skrzyniowych i izoterm na podwoziu IVECO Daily.

 

Daimler Truck przyspiesza wdrożenie produkcji seryjnej ogniw paliwowych

W ciągu ostatnich dziesięciu lat inżynierowie koncernu Daimler zgromadzili już ogromne know-how w tej dziedzinie oraz opracowali metody i procesy produkcji.

 

Elektryczny Mercedes-Benz Vito i Sprinter już w sprzedaży w Polsce

Od 1 lipca 2020 r. w Polsce rusza sprzedaż eVito i eSprintera - dwóch flagowych modeli pojazdów dostawczych z portfolio Mercedes-Benz Vans w wersji z napędem elektrycznym.

 

Czy Kalifornia wstrząśnie przemysłem nowych samochodów ciężarowych?

Kalifornijskie władze zatwierdziły nowe zasady, które spowodują masowe przejście z konwencjonalnych napędów ciężarówek i furgonów napędzanych gazem i olejem napędowym na samochody zasilane z akumulatorów i wodorowymi ogniwami paliwowymi o zerowej emisji.

 

Baterie stałe i ogniwa paliwowe - kolejny krok w elektrycznych pojazdach Mercedes-Benz

Elektryczny autobus przegubowy eCitaro G rozszerza ofertę rodziny autobusów miejskich Mercedesa.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL