Włochy znoszą ograniczenia dotyczące transportu drogowego

Italy transport

W ubiegły czwartek Ministerstwo Transportu i Infrastruktury we Włoszech ogłosiło, że ograniczenia dla kierowców ciężarówek związane z pandemią COVID-19, w dużej mierze już nie będą obowiązywały.

 

Nie obowiązuje już maksymalny czas pobytu dla kierowców (wynoszący 72 godziny), w przypadku transportu docelowego do Włoch. Zniesiony jest również maksymalny czas pobytu 24 godziny w przypadku transportu tranzytowego.

Jeszcze do 2 czerwca zagraniczni kierowcy działający we Włoszech muszą powinni mieć formularz poświadczający, że pracują jako kierowca.

21 maja Minister Transportu i Infrastruktury Włoch podpisał dekret znoszący krajowy zakaz ruchu dla ciężarówek powyżej 7,5 tony w dniach: 24 maja, 31 maja i 2 czerwca.

Zakazy prowadzenia pojazdów w niedziele i święta pojazdów, wykonujących transport międzynarodowy we Włoszech, zostaną zniesione do odwołania.

Przeczytaj też:
Transport drogowy osiągnął poziom sprzed pandemii

Z najnowszego raportu GBOX wynika, że w ostatnim tygodniu czerwca 2020 roku natężenie ruchu w transporcie krajowym i międzynarodowym osiągnęło taki poziom aktywności polskich przewoźników jak w styczniu br., czyli z czasów sprzed pandemii.

 

Prawie miliard złotych zalegają firmy transportowe swoim kontrahentom

W bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA widnieje ponad 25 tys. firm przewozowych. 86% z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze.

 

Pakiet mobilności przyjęty. Czy wpłynie na wysokość wynagrodzeń kierowców ciężarówek?

Polscy przewoźnicy są zgodni. Największym wyzwaniem dla branży transportowej w ciągu najbliższych dwóch lat jest spowolnienie gospodarcze w Europie.

 

Nowe rozporządzenie UE i jakie dokumenty w transporcie międzynarodowym ulegają przedłużeniu

W obecnej sytuacji (COVID-19) nie wszystkie firmy, działające w branży transportowej, mogą być w stanie dopełnić niezbędnych formalności lub procedur wymaganych przez przewoźników lub kierowców ciężarówek.

 

Obniżenie VAT, premie za zakup nowych ciężarówek i inne pomoce pomostowe dla potrzebujących firm transportowych

W jaki sposób Niemcy walczą z kryzysem w transporcie? Pakiet pomocowy zostanie uruchomiony na lata 2020 i 2021.

 

Zagrożone małe firmy transportowe i podwykonawcy

Narastają sygnały, że kryzys koronawirusa pochłonie ofiary wśród wielu dostawców usług transportowych. Wynika to z najnowszego cotygodniowego raportu Federalnego Urzędu Transportu Towarowego (BAG) za okres od 18 do 20 maja.

 

Kartą DKV zapłacisz w ładowarkach do samochodów elektrycznych

Klienci DKV CARD + CHARGE wkrótce będą mogli doładowywać swoje pojazdy elektryczne lub hybrydowe w 2000 punktach ładowania we Włoszech i ponad 6000 w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu.

 

Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków

FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

 

Wpływy z opłat drogowych za ciężarówki jednoznacznie wskazują na kryzys w transporcie drogowym

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) ogłosiły w piątek kolejne niepokojące dane dotyczące transportu drogowego.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL