Partia pięćdziesięciu IVECO Stralis NP LNG sprzedanych do Rosji tylko jednej firmie transportowej

Stralis NP IVECO

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP napędzane skroplonym gazem ziemnym została dostarczona do firmy Mostrans LLC w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Coroczne dostawy przyjaznych dla środowiska ciężarówek realizowane są zgodnie z memorandum podpisanym pod koniec 2018 r., Zgodnie, z którym w ciągu 10 lat, flota przewoźnika zostanie uzupełniona łącznie 500 nowymi ciągnikami IVECO Stralis NP.

W ten sposób Mostrans LLC stanie się pierwszym rosyjskim przewoźnikiem, który będzie użytkował tak dużą flotę pojazdów zasilaną gazem ziemnym. Kierownictwo firmy wielokrotnie podkreślało, że zakup gazowych ciężarówek jest absolutnie świadomym wyborem, podyktowanym zarówno logiką biznesową, jak i względami środowiskowymi. Ekologiczne ciągniki na skroplony gaz ziemny są wykorzystywane przez przewoźnika do transportu kontenerów, transportu materiałów budowlanych i transportu płynnych ładunków w Moskwie i regionie moskiewskim. Wśród klientów firmy są duże międzynarodowe sklepy detaliczne: IKEA, Metro, Auchan, Leroy Merlin i P & G.

IVECO jest pionierem wśród producentów ciężarówek. Samochód jest wyposażony w silnik FPT Industrial Cursor 13 NP i nową 12-biegową zautomatyzowaną skrzynię biegów. Zasięg gazowego zestawu wynosi do 1600 km.

 

Fot. Gruzovikpress.ru

Przeczytaj też:
Czy bum na ciężarówki gazowe się skończy? Unia krytykuje zwolnienie z Myta ciężarówek LNG i CNG

Przypadek brzmi trochę groteskowo, jednak to całkiem realna wiadomość. Chodzi o niemieckiego ministra transportu Andreasa Scheuera.

 

IVECO S-WAY Natural Power dla firmy AGROMEX

Iveco Poland przekazało firmie AGROMEX 20 ciągników siodłowych IVECO napędzanych gazem ziemnym.

 

Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Firma WESOB zabudowała pierwsze w Polsce podwozie LNG

Producent nadwozi i zestawów przestrzennych wykonał zabudowę na podwoziu gazowej Scanii.

 

Nowa stacja tankowania LNG w Niemczech

Firma NOVATEK Green Energy poinformowała o otwarciu drugiej w Niemczech stacji tankowania LNG.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL