Samochód czy mieszkanie? Mercedes-Benz Actros w nowej roli

Mercedes Kamper

W tym roku większość Polaków spędzi wakacje w kraju. Zapewne zapełnią się pensjonaty, ale również kempingi. Kamper na podwoziu Actrosa, czemu nie!

 

Dwadzieścia sześć ton rozłożone na 12-metrowej podłodze i miejsca siedzące dla ośmiu osób (czyli, zgodnie z przepisami, jeszcze nie autobus). Można w nim dobrze się bawić, ale również gotować i wygodnie spać. Na miejscu jest oczywiście pełna kuchnia ze zmywarką, piekarnikiem, płytami piekarnika i lodówką. Jest również garaż, który zmieści małą osobówkę.

Energia, do zasilania urządzeń pokładowych, jest dostarczana za pośrednictwem zewnętrznego źródła prądu urządzenia lub za pomocą panelu słonecznego.

Trzeba powiedzieć, że ten rodzaj kampera ma szerokie zastosowanie wśród miłośników koni lub motosportach. Między innymi norweski kierowca rajdowy Petter Solberg był właścicielem podobnego typu kampera - z którego korzystał na całym świecie podczas różnych wyścigów samochodowych.

Pod podłogą Mercedesa STX Actrosa Motorhome znajduje się silnik Diesla o pojemności 12,8 litra. Dostarcza on 510 KM, co z łatwością umożliwia mu pokonanie nawet górskich podjazdów. Zbiornik paliwa mieści 290 l.

Wracamy jednak do zabudowy, gdyż to ona stanowi clou całego pojazdu. Na wyposażeniu znajdziemy także niezależną nagrzewnicę, która na postoju, nie tylko dostarczy przyjemne ciepło, ale również podgrzeje wodę w prysznicu. Ciekawostką jest automatycznie poziomowane łóżko. Nie musimy zatem martwić się, że śpimy głową do dołu.

Oczywiste jest, że król kempingu swoje musi kosztować. Za ten luksus na kołach trzeba zapłacić niecałe 4 mln złotych, co sprawia, że tegoroczne wakacje, pomimo że spędzone w ojczyźnie, mogą być nieco droższe.

Przeczytaj też:
Nowy KAMAZ z kabina Mercedesa Actrosa będzie kosztował więcej niż oczekiwano

Ciągnik siodłowy KAMAZ-54901 nowej generacji K5 nadal jeszcze nie jest w sprzedaży.

 

Mercedes-Benz Trucks wprowadza program Jedź teraz, zapłać później. Chcą w ten sposób wesprzeć transport drogowy w kryzysie

Program oferowany w Niemczech przez Mercedes-Benz Financial dedykowany jest klientom, którzy chcą kupić samochód ciężarowy Mercedes-Benz.

 

Mercedes-Benz Actros Grand Prix Editions - kolejny projekt Wensink Trucks

Holenderska ciężarówka nie tylko wygląda spektakularnie, ale jest również bogato wyposażona.

 

Sieć salonów i serwisów Mercedes-Benz Grupa Wróbel w pełnej gotowości

Zachęcając wszystkich przez najbliższe tygodnie do pozostania w domu i podejmowania wyłącznie niezbędnych działań, Grupa Wróbel oddaje do dyspozycji klientów szereg narzędzi, które minimalizują bezpośredni kontakt z pracownikami firmy.

 

Ciężarówka w tunelu aerodynamicznym. Mercedes-Benz Actros zyskał dzięki MirrorCam

Aerodynamika ciężarówek jest coraz ważniejszym parametrem w branży transportowej.

 

Mercedes-Benz Actros w firmie Rezon Trans

Rezon Trans zakupił pięć pierwszych Actrosów.

 

Mercedes-Benz z nową spółką do sprzedaży ciężarówek

Od 2 stycznia 2019 roku oficjalnie rozpoczął działalność Mercedes-Benz Trucks Polska.

 

Kierowcy widząc co się stało zablokowali ciężarówkę, zabrali kierowcy kluczyki i wezwali policję

Do obywatelskie zatrzymania kierowcy Actrosa, doszło na autostradzie A4.

Nowa niemiecka rzeczywistość po 1 stycznia 2019

Proekologiczne zakazy dla samochodów, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku są tak restrykcyjne, że niektórzy będą mieć duży kłopot.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL