Profesjonalni Kierowcy odbędą się w internecie

Profesjonalni Kierowcy

Kolejna wiosenna edycja akcja Profesjonalni Kierowcy, ze względów, na pandemie koronawirusa odbywa się online.

 

Każdy, kto ma prawo jazdy kategorii C+E, ale nie pracuje w zawodzie kierowcy zawodowego, może podnieść swoje kwalifikacje podczas serii bezpłatnych szkoleń w internecie.

- Spotkania, które planowaliśmy zorganizować w kilku lokalizacjach w kraju, z uwagi na ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa, przenosimy do sieci. Internet daje dziś niemal nieograniczone możliwości. Najbliższe szkolenie to pilotaż, ale jeśli wszystko się uda i uczestnicy będą zadowoleni z jego przebiegu, to w tej samej formule zorganizujemy kolejne panele. Wierzymy też, że jesienią uda nam się wrócić z zajęciami praktycznymi – zapowiada Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Młodzi kierowcy szkolą się w internecie

Pierwsze szkolenie Profesjonalnych Kierowców, z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy, odbyło się w poniedziałek, 18 maja 2020 r. Był to wykład teoretyczny, a poprowadził go Robert Kantorek, doświadczony instruktor Volvo Trucks Polska.

- Zaproszenia do udziału w pilotażu otrzymały osoby, które w ostatnich tygodniach zarejestrowały się na szkolenia poprzez formularz rejestracyjny umieszczony na stronie www.profesjonalnikierowcy.pl. W pierwszym szkoleniu wzięła udział grupa blisko 19 osób - mówi Piotr Werner, menedżer ds. produktu Volvo Trucks Polska.

Organizatorzy planują już kolejne poświęcone m.in. profesjonalnej obsłudze opon, mocowaniu ładunków, codziennej obsłudze pojazdu, czy zachowań w razie niepożądanych zdarzeń, w tym wypadków drogowych.

- Jeśli uczestnicy dobrze przyjmą pilotaż, to planujemy organizację następnych szkoleń co dwa, trzy tygodnie. Cały też czas czekamy na zgłoszenia. Można dołączyć w każdym momencie, treści przekazywane na kolejnych spotkaniach nie są kontynuacją poprzednich - dodaje Piotr Werner.

Zainteresowanie szkoleniami w sieci jest spore. Tuż po wprowadzeniu przez rząd obostrzeń związanych z COVID-19 organizatorzy przeprowadzili ankietę wśród osób obserwujących profile społecznościowe akcji. 70 proc. odpowiedziało, że chętnie weźmie udział w internetowym kursie.

Profesjonalni Kierowcy - akcja Volvo Trucks Polska

Od momentu startu akcji, czyli od 2016 roku bezpłatne szkolenia zakończone uzyskaniem certyfikatu Profesjonalnego kierowcy, ukończyło 800 osób, a na szkolenia zgłosiło się ponad 1700 kierowców zawodowych. W ciągu 4 lat instruktorzy Volvo Trucks Polska poprowadzili 1800 godzin warsztatów teoretycznych i praktycznych.

Celem akcji „Profesjonalni kierowcy” jest podniesienie kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. To także promocja zawodu wśród młodzieży, kobiet i osób, które mają prawo jazdy C+E, ale nie pracują w zawodzie oraz takich, którzy chcą zmienić swoją profesję. Przed wybuchem pandemii PwC szacowało, że w 2022 roku w Polsce zabraknie 200 tys. zawodowych kierowców. Na początku roku rynek poszukiwał 100 tys. profesjonalistów.
- Należy mieć nadzieję, że stopniowe znoszenie ograniczeń w kwarantannie przyniesie długo oczekiwaną poprawę koniunktury. W międzyczasie warto włożyć nieco wysiłku właśnie w podnoszenie umiejętności zawodowych. To inwestycja, która zwróci się w przyszłości - mówi Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu Opon Użytkowych w Continental Opony Polska.

Akcję Profesjonalni kierowcy wspierają firmy Volvo Trucks Polska, Continental Opony Polska, Volvo Financial Services, Grupa MAK, PKO Leasing oraz ERGO Hestia oraz MJM.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL