Właściciel dużej firmy transportowej zmusił kierowców ciężarówek, by stali się prawdziwymi niewolnikami kierownicy

Policja finansowa transport

Włochy - kraj, który znacznie ucierpiał na pandemii koronawirusa, jest ponownie na ustach mediów.

 

Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak policja w Lodi (Włochy) podczas kontroli drogowej, skontrolowała ciężarówkę, której tachograf wyświetlał nieprawidłowe czasy podróży. Kierowca opisał swoja sytuację urzędnikom i powiedział im o nieludzkich warunkach pracy. Później inni byli kierowcy znaleźli odwagę, aby zeznawać przeciwko firmie transportowej. Po dokonaniu oceny nagrań nie było już wątpliwości co do sytuacji w firmie.

Kierowcy musieli przebywać w drodze przez maksymalnie 20 godzin na dobę, bez przewidzianych przerw. Nie mieli żadnych urlopów. Właściciel, który nielegalnie bogacił się na swoich pracownikach, stale groził zwolnieniem kierowców ciężarówek. Pracownicy, którzy zostali zmuszeni do nieludzkiej pracy, prawdopodobnie spowodowali 276 wypadków w ciągu siedmiu lat ze zmęczenia. jeden z nich był śmiertelny.

Kierowcy ciężarówek, którzy pracowali dla firmy transportowej "Plozzer" pod Mediolanem, zostali zmuszeni przez właściciela i jego "brygadzistów" do niehumanitarnych i nieludzkich warunków pracy. Firma zatrudnia około 150 kierowców i działa głównie w branży spożywczej.

 

Przeczytaj też:
Rekordowo przeładowany Sprinter

Urzędnicy inspekcji policji drogowej w Ludwigsburgu byli zaskoczeni, gdy w środę sprawdzili dostawczego Mercedesa.

 

Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

40-tonowy zestaw wymyka się spod kontroli przy wjeździe na parking. Ciężarówka uderza w bok kabiny innego samochodu, a ten uderza w stojącą obok naczepę.

 

Ciężarówka w polu ziemniaków. Nikt nie wie jak do tego doszło

Kierowca ciężarówki, 46-letni Ukrainiec, prawidłowo przejechał przez sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu po czym zjechał z pasa ruchu.

 

Polski kierowca zaatakowany w niedzielę rano. Trwają poszukiwania sprawców

Mężczyzna został zmuszony do wydania gotówki.

 

Policjanci skontrolowali ciężarówkę z Polski z przebiegiem prawie dwa miliony kilometrów

Funkcjonariusze policji drogowej z Brandenburgii skontrolowali ciężarówkę z Polski. Zaskoczeniem było, jak kierowca poradził sobie z komunikatem o wadliwych hamulcach.

 

Transport jakiego już nie znamy. Meldunki z budki telefonicznej oraz 60 kilometrowe korki na granicach

Początki dynamicznego rozwoju tego sektora przypadają na lata 90. ubiegłego wieku, kiedy zmiana ustroju pozwoliła na powstanie prywatnych firm transportowych.

 

Czy warto się tak spieszyć ciężarówką. Kierowca - rekordzista ma zakaz prowadzenia pojazdów

W środę rano dokonano pomiarów prędkości na autostradzie A 7 między skrzyżowaniami Lutterberg i Hedemünden. Policjanci zwracali również uwagę na zakaż wyprzedzania na tamtym odcinku drogi.

 

Bezpłatna aplikacja dla kierowców ciężarówek o kolejkach na granicy

Przywrócenie granic i wzmożona kontrola zwłaszcza na granicach zewnętrznych UE powoduje, że od blisko dwóch miesięcy przewoźnicy mają utrudnioną możliwość swobodnego wjazdu do poszczególnych państw.

 

Kierować ciężarówką nauczył go ojciec. Jeździł dwanaście lat bez uprawnień

Na jednej z dróg powiatu legnickiego oznakowany patrol ITD zatrzymał ciągnik siodłowy z naczepą. 40-tonowy zestaw wjechał na drogę, na której obowiązuje ograniczenie rzeczywistej masy pojazdu do 10 ton.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL