Nowy KAMAZ z kabina Mercedesa Actrosa będzie kosztował więcej niż oczekiwano

KAMAZ 54901

Ciągnik siodłowy KAMAZ-54901 nowej generacji K5 nadal jeszcze nie jest w sprzedaży.

 

Pierwsza partia ciężarówek zostały sprzedane kilku firmom transportowym w pobliżu zakładu, producent dokładnie monitoruje ich doświadczenie operacyjne. Jednak w najbliższych tygodniach wreszcie powinna rozpocząć się już jego sprzedaż. Ale jest tez zła wiadomość - ciągnik będzie znacznie droższy niż pierwotnie oczekiwano.

KAMAZ 54901 to maszyna całkowicie nowej generacji. Kabina K5 oparta jest na podobnym szkielecie co Mercedes Actros. KAMAZ-54901 jest wyposażony w nowy 12-litrowy silnik turbodiesel KAMAZ R6, opracowany wspólnie z niemiecką firmą Liebherr. Moc silnika - 450 KM, moment obrotowy - 2060 Nm. Silnik jest połączony ze zautomatyzowaną (12 biegów do przodu, 4 biegi do tyłu) skrzynią przekładniową ZF Traxon.

Latem i jesienią 2019 r., podczas prezentacji dla prasy przedstawiciele fabryki oświadczyli, że ich nowy produkt będzie kosztował od 6 436 000 rubli, co jest znacznie droższe niż model 5490 z kabiną Axora. Jest on jednak nadal o 10–15% tańszy niż inne marki zagraniczne. Teraz stało się jasne, że nowa cena musi wynosić przynajmniej 7 000 000 rubli.

Dealerzy zaczęli przyjmować zamówienia, jednak okazało się również, że cena nowej ciężarówki różni się w zależności od regionu (KAMAZ nie ma jednej ustalonej ceny). Ceny ciężarówki,w zależności od regionu, przedstawiają się następująco:

Stawropol - 7 250 000 rubli;
Biełgorod - 7 099 000 rubli;
Lipieck - 7 200 000 rubli;
Kazań - 7 200 000 rubli;
Terytorium Krasnodarskie - 7 099 000 rubli;
Moskwa 5 500 000 - 7 450 000 rubli;
Nabierieżnyje Czełny - 7 200 000 rubli.

Nowe ceny nie powinny nikogo dziwić, bo marcowej deprecjacji kursu rubla, zagraniczni konkurenci nowego KAMAZA również podnieśli ceny. Zatem samochód jest nadal o 10-15% tańszy od nich.
KAMAZ-54901 jest obecnie objęty programem preferencyjnej leasingu, ponieważ jest produkowany w Rosji. Tak więc w ramach programu "Rosyjski ciągnik" można uzyskać zniżkę w postaci dotacji do 12,5% ceny, ale nie więcej niż 625 tysięcy rubli za samochód. Pierwsze modele 54901 są z tak zwaną umową serwisową, która jest już wliczona w cenę.

 

Przeczytaj też:
Samochód czy mieszkanie? Mercedes-Benz Actros w nowej roli

W tym roku większość Polaków spędzi wakacje w kraju. Zapewne zapełnią się pensjonaty, ale również kempingi. Kamper na podwoziu Actrosa, czemu nie!

 

Mercedes-Benz Trucks wprowadza program Jedź teraz, zapłać później. Chcą w ten sposób wesprzeć transport drogowy w kryzysie

Program oferowany w Niemczech przez Mercedes-Benz Financial dedykowany jest klientom, którzy chcą kupić samochód ciężarowy Mercedes-Benz.

 

Mercedes-Benz Actros Grand Prix Editions - kolejny projekt Wensink Trucks

Holenderska ciężarówka nie tylko wygląda spektakularnie, ale jest również bogato wyposażona.

 

Nowy Kamaz bardziej dla kierowcy

Obraz rosyjskiej ciężarówki, jakie widywaliśmy na naszych drogach znacznie się zmienia. Stało się to za sprawą modelu KAMAZ-54907.

 

Sieć salonów i serwisów Mercedes-Benz Grupa Wróbel w pełnej gotowości

Zachęcając wszystkich przez najbliższe tygodnie do pozostania w domu i podejmowania wyłącznie niezbędnych działań, Grupa Wróbel oddaje do dyspozycji klientów szereg narzędzi, które minimalizują bezpośredni kontakt z pracownikami firmy.

 

Ciężarówka w tunelu aerodynamicznym. Mercedes-Benz Actros zyskał dzięki MirrorCam

Aerodynamika ciężarówek jest coraz ważniejszym parametrem w branży transportowej.

 

Mercedes-Benz Actros w firmie Rezon Trans

Rezon Trans zakupił pięć pierwszych Actrosów.

 

Mercedes-Benz z nową spółką do sprzedaży ciężarówek

Od 2 stycznia 2019 roku oficjalnie rozpoczął działalność Mercedes-Benz Trucks Polska.

 

39 000 Ciężarówek KAMAZ w 2019 roku

Rosyjski producent ciężarówek chce osiągnąć 45 procent udziału w rynku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL