Czechy wznowiły transporty

Czechy wznowiły transporty pasażerskie i wydłużają okres na rozliczenie myta

W maju czeski rząd przyjął rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe do 90 dni, w systemie postpay.

 

Jest to kolejny sposób przeciwdziałania skutkom kryzysu po tym, jak 11 maja Czechy ogłosiły możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów pasażerskich.
W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi – a tak robi to większość przewoźników – należy sprawdzić u swojego operatora, czy daje możliwość prolongaty. Odroczenie terminu potwierdziło już DKV Euro Service. Firma gwarantuje wydłużone płatności od początku maja do końca lipca 2020. „Poprzez wspieranie tej inicjatywy chcemy pokazać naszą solidarność z przewoźnikami w tym trudnym czasie” – mówi Jerome Lejeune, zarządzający pionem opłat drogowych w DKV Euro Service. 
Wprowadzenie tego ułatwienia jest o tyle istotne, że od grudnia 2019 opłaty w Czechach są pobierane na wszystkich drogach państwowych. Przypomnijmy, że rozszerzenie sieci płatnych dróg miało związek z niedawnym uruchomieniem nowego systemu opłat drogowych Myto CZ, łączącego technologię mikrofali i GPS.

- Warto zwrócić uwagę, że prolongata opłat drogowych obowiązuje tylko klientów postpay. Teraz jest więc dobry moment, aby zmienić metodę swoich rozliczeń – mówi Anna Biekionis, menedżer zespołu w polskim oddziale DKV. Średni czas płatności za myto w Czechach u operatorów kart paliwowych wynosił do tej pory 14 dni. 
Szczegóły na temat odroczenia płatności i lista operatorów kart udostępniających usługę dostępne są na stronie: https://mytocz.eu/en/news-20200429

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.