Czechy wznowiły transporty pasażerskie i wydłużają okres na rozliczenie myta

Myto Cz

W maju czeski rząd przyjął rezolucję wydłużającą termin rozliczeń za opłaty drogowe do 90 dni, w systemie postpay.

 

Jest to kolejny sposób przeciwdziałania skutkom kryzysu po tym, jak 11 maja Czechy ogłosiły możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów pasażerskich.
W przypadku rozliczeń czeskiego myta kartami paliwowymi – a tak robi to większość przewoźników – należy sprawdzić u swojego operatora, czy daje możliwość prolongaty. Odroczenie terminu potwierdziło już DKV Euro Service. Firma gwarantuje wydłużone płatności od początku maja do końca lipca 2020. „Poprzez wspieranie tej inicjatywy chcemy pokazać naszą solidarność z przewoźnikami w tym trudnym czasie” – mówi Jerome Lejeune, zarządzający pionem opłat drogowych w DKV Euro Service. 
Wprowadzenie tego ułatwienia jest o tyle istotne, że od grudnia 2019 opłaty w Czechach są pobierane na wszystkich drogach państwowych. Przypomnijmy, że rozszerzenie sieci płatnych dróg miało związek z niedawnym uruchomieniem nowego systemu opłat drogowych Myto CZ, łączącego technologię mikrofali i GPS.

- Warto zwrócić uwagę, że prolongata opłat drogowych obowiązuje tylko klientów postpay. Teraz jest więc dobry moment, aby zmienić metodę swoich rozliczeń – mówi Anna Biekionis, menedżer zespołu w polskim oddziale DKV. Średni czas płatności za myto w Czechach u operatorów kart paliwowych wynosił do tej pory 14 dni. 
Szczegóły na temat odroczenia płatności i lista operatorów kart udostępniających usługę dostępne są na stronie: https://mytocz.eu/en/news-20200429

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL