Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

40-tonowy zestaw wymyka się spod kontroli przy wjeździe na parking. Ciężarówka uderza w bok kabiny innego samochodu, a ten uderza w stojącą obok naczepę.

 

Niesamowita awaria ciężarówki na parkingu A1 w pobliżu Gyhum miała miejsce wczesnym sobotnim porankiem. Rumuński kierowca ciężarówki najwyraźniej chciał wjechać na parking Glindbusch między zjazdami Elsdorf i Bockel w kierunku Bremy. Jednak przejechał drogę wjazdową i mocno skręcił próbując zmieścić się na wjeździe. Tam pierwszą ofiarą 40-tonowej ciężarówki stała się latarnia. Ciężarówka pędziła jeszcze prawie 200 metrów dalej i uderzyła w inną zaparkowanej ciężarówkę. Z powodu gwałtownego uderzenia stojący zestaw został przesunięty o kilka metrów w bok i wepchnięty na kolejną ciężarówkę stojącej obok.

Podróż nie zakończyła sie jednak na tej stłuczce. Samochód z Włoch z rumuńskim kierowcą wystrzelił na środek parkingu i skasował jeszcze śmietnik i kamienny głaz. Ciężki głaz został wyrzucony na drogę na kilka metrów. Dopiero wtedy 40-tonowa ciężarówka zatrzymała się. Kabina ciężarówki została zdeformowana, a rumuński kierowca został tylko nieznacznie ranny.

Kierowcy uderzonych pojazdów mieli duże szczęści, gdyż wyszli z wypadku prawie bez szwanku. Jeden leżał na swojej koi, a drugi stał stał obok swojego pojazdu. Odważnie odskoczył w bezpieczne miejsce i cudem doznał tylko kontuzji jednej nogi.

Policja bada teraz, dlaczego kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad swoim pojazdem. Mężczyzna był prawdopodobnie bardzo zmęczony całodniowa jazdą.

 

Przeczytaj też:
Rekordowo przeładowany Sprinter

Urzędnicy inspekcji policji drogowej w Ludwigsburgu byli zaskoczeni, gdy w środę sprawdzili dostawczego Mercedesa.

 

Właściciel dużej firmy transportowej zmusił kierowców ciężarówek, by stali się prawdziwymi niewolnikami kierownicy

Włochy - kraj, który znacznie ucierpiał na pandemii koronawirusa, jest ponownie na ustach mediów.

 

Ciężarówka w polu ziemniaków. Nikt nie wie jak do tego doszło

Kierowca ciężarówki, 46-letni Ukrainiec, prawidłowo przejechał przez sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu po czym zjechał z pasa ruchu.

 

Polski kierowca zaatakowany w niedzielę rano. Trwają poszukiwania sprawców

Mężczyzna został zmuszony do wydania gotówki.

 

Policjanci skontrolowali ciężarówkę z Polski z przebiegiem prawie dwa miliony kilometrów

Funkcjonariusze policji drogowej z Brandenburgii skontrolowali ciężarówkę z Polski. Zaskoczeniem było, jak kierowca poradził sobie z komunikatem o wadliwych hamulcach.

 

Transport jakiego już nie znamy. Meldunki z budki telefonicznej oraz 60 kilometrowe korki na granicach

Początki dynamicznego rozwoju tego sektora przypadają na lata 90. ubiegłego wieku, kiedy zmiana ustroju pozwoliła na powstanie prywatnych firm transportowych.

 

Czy warto się tak spieszyć ciężarówką. Kierowca - rekordzista ma zakaz prowadzenia pojazdów

W środę rano dokonano pomiarów prędkości na autostradzie A 7 między skrzyżowaniami Lutterberg i Hedemünden. Policjanci zwracali również uwagę na zakaż wyprzedzania na tamtym odcinku drogi.

 

Bezpłatna aplikacja dla kierowców ciężarówek o kolejkach na granicy

Przywrócenie granic i wzmożona kontrola zwłaszcza na granicach zewnętrznych UE powoduje, że od blisko dwóch miesięcy przewoźnicy mają utrudnioną możliwość swobodnego wjazdu do poszczególnych państw.

 

Kierować ciężarówką nauczył go ojciec. Jeździł dwanaście lat bez uprawnień

Na jednej z dróg powiatu legnickiego oznakowany patrol ITD zatrzymał ciągnik siodłowy z naczepą. 40-tonowy zestaw wjechał na drogę, na której obowiązuje ograniczenie rzeczywistej masy pojazdu do 10 ton.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL