Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

40-tonowy zestaw wymyka się spod kontroli przy wjeździe na parking. Ciężarówka uderza w bok kabiny innego samochodu, a ten uderza w stojącą obok naczepę.

 

Niesamowita awaria ciężarówki na parkingu A1 w pobliżu Gyhum miała miejsce wczesnym sobotnim porankiem. Rumuński kierowca ciężarówki najwyraźniej chciał wjechać na parking Glindbusch między zjazdami Elsdorf i Bockel w kierunku Bremy. Jednak przejechał drogę wjazdową i mocno skręcił próbując zmieścić się na wjeździe. Tam pierwszą ofiarą 40-tonowej ciężarówki stała się latarnia. Ciężarówka pędziła jeszcze prawie 200 metrów dalej i uderzyła w inną zaparkowanej ciężarówkę. Z powodu gwałtownego uderzenia stojący zestaw został przesunięty o kilka metrów w bok i wepchnięty na kolejną ciężarówkę stojącej obok.

Podróż nie zakończyła sie jednak na tej stłuczce. Samochód z Włoch z rumuńskim kierowcą wystrzelił na środek parkingu i skasował jeszcze śmietnik i kamienny głaz. Ciężki głaz został wyrzucony na drogę na kilka metrów. Dopiero wtedy 40-tonowa ciężarówka zatrzymała się. Kabina ciężarówki została zdeformowana, a rumuński kierowca został tylko nieznacznie ranny.

Kierowcy uderzonych pojazdów mieli duże szczęści, gdyż wyszli z wypadku prawie bez szwanku. Jeden leżał na swojej koi, a drugi stał stał obok swojego pojazdu. Odważnie odskoczył w bezpieczne miejsce i cudem doznał tylko kontuzji jednej nogi.

Policja bada teraz, dlaczego kierowca ciężarówki stracił kontrolę nad swoim pojazdem. Mężczyzna był prawdopodobnie bardzo zmęczony całodniowa jazdą.

 

Przeczytaj też:
Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą taranowała barierki i znaki drogowe

Uszkodzone bariery drogowe, zepsute znaki - ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą przetoczyła się 30 kilometrów po autostradzie w Dolnej Frankonii.

Polska ciężarówka zatrzymana w związku z przemytem znacznej partii papierosów

Duńska policja zatrzymała ciężarówkę z 15 milionami papierosów bez banderoli. Policjanci czekali na granicy, gdy polska ciężarówka wjechała na ich terytorium.

Rekordzista z dystansem 1826 km w ciągu 24 godzin

1826 km w ciągu 24 godzin bez zatrzymywania. Rezultat to 8310 Euro mandatu.

Ciężarówka zjechała z promu, podczas gdy kierowca pił kawę na pokładzie

Było jeszcze ciemno, kiedy zestaw ciężarowy zjechał z promu do wody w porcie Hvalpsund.

Niezabezpieczony ładunek przebija plandekę naczepy

Przyczyną tego zdarzenia było prawdopodobnie złe zabezpieczenie ładunku. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje