Dziesięć lat temu Volvo Trucks wprowadziło na rynek Volvo FMX ciężarówkę dla segmentu budowlanego

Volvo FMX

Dzięki wielu innowacyjnym Volvo FMX jest jednym z najważniejszych graczy w branży budowlanej.

 

Dla uczczenia tego wydarzenia Volvo Trucks oferuje, na niektórych rynkach, bez dopłaty, dynamiczny układ kierowniczy Volvo i pakiet widoczności - w tym spryskiwacze reflektorów Bi-Xenon, czujnik deszczu i opcje automatycznego włączania światła.

Co było zanim powstało Volvo FMX? Przed wprowadzeniem FMX, w segmencie budowlanym, Volvo Trucks oferowało modele: Volvo FM i Volvo FH. Oryginalna konstrukcja Volvo FMX opierała się na platformie FM, która w tamtym czasie już bardzo się sprawdziła w wymagających aplikacjach budowlanych. Volvo FMX uzyskało duży prześwit, a dzięki nowej górnej kratce, solidnemu dolnemu przedniemu, trzyczęściowemu stalowemu zderzakowi ze stalowymi narożnikami o grubości 3 mm, solidnej płycie ochronnej skrzyni korbowej i ochronnemu pancerzowi, była to natychmiast solidna ciężarówka budowlana. Solidny nowoczesny wygląd zewnętrzny, wyraźnie powiązany z maszynami Volvo Construction Equipment, stanowił atrakcyjny efekt uboczny. Aby uzyskać większą funkcjonalność, Volvo FMX oferowało mocny zaczep do holowania, osłonę reflektorów, nowe stopnie antypoślizgowe i poręczną drabinę.

Wersja konstrukcyjna skrzyni biegów I-Shift pozwoliła Volvo FMX poradzić sobie w trudnym i pagórkowatym terenie z komfortem i niskim zużyciem paliwa znanej skrzyni biegów.

Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu pierwszego FMX, Volvo Trucks zaprezentowało nową wersję Volvo FMX. Kabina została zmodyfikowana. Prześwit zwiększono do 300 mm. Poprawiono zawieszenie pneumatyczne. W tym samym roku wprowadzono także dynamiczny układ kierowniczy Volvo - unikalny system opatentowany przez Volvo Trucks, który umożliwia prowadzenie samochodu ciężarowego przy minimalnym wysiłku ze strony kierowcy. Przy niskich prędkościach mocno obciążona ciężarówka jest tak łatwa w manewrowaniu, że można nią sterować jednym palcem.

Aby uczcić dziesiątą rocznicę Volvo FMX, Volvo Trucks oferuje teraz bezpłatny dynamiczny układ kierowniczy Volvo i pakiet widoczności z każdym nowym Volvo FMX. Ten tak zwany pakiet Unlimited Edition koncentruje się na komforcie i bezpieczeństwie kierowcy. Pakiet zawiera: czujnik deszczu, oświetlenie bi-ksenonowe z spryskiwaczami reflektorów, dynamiczny układ kierowniczy Volvo, kierownicę wykończoną skórą, elektroniczną kontrolę klimatu, dwa podłokietniki na siedzeniu kierowcy i siedzeniu pasażera, automatyczny włącznik świateł.

Promocja Volvo Trucks jest ważna do września.

 

Przeczytaj też:
Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Volvo FH ponownie we flocie Pawtrans

Do współpracy z Volvo Trucks Pawtrans wraca po trzech latach przerwy i pozytywnych testach.

 

Rusza sprzedaż nowych samochodów ciężarowych Volvo Trucks

Nowa gama samochodów ciężarowych Volvo Trucks, których sprzedaż w Polsce właśnie się zaczyna, zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu kierowcom wykonywania swojej pracy w sposób maksymalnie efektywny, bezpieczny i odpowiedzialny.

 

Polska premiera nowej gamy Volvo Trucks Czas szwedzkich bohaterów nadchodzi - nowa gama ciężarówek Volvo Trucks (zdjęcia)

Polska premiera nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo Trucks, szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, targi 4Poland - to trzy imprezy Volvo Trucks Polska , które niemal równocześnie odbyły się w tym tygodniu na Autodromie Jastrząb.

 

Nowe Volvo FH z pakietem I-Save daje oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 10 procent

Nowe Volvo FH z I-Save wchodzi w skład nowej europejskiej oferty Volvo Trucks wprowadzonej wiosną 2000 roku.

 

Obsługa ciężarówek Volvo Trucks w dalekich rejonach Rosji

W celu poszerzenia zakresu usług serwisowych dla samochodów ciężarowych Volvo Trucks Rosja otwiera punkty serwisowe w odległych i trudno dostępnych regionach Rosji.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Ciężarówki z historią - Volvo F16 z przebiegiem 3,8 miliona kilometrów

Firma transportowa w Wulkaprodersdorf która używała ciężarówkę odsprzedała ja potem do Grecji. Teraz odkupiła ją po 17 latach z przebiegiem 3 760 000 kilometrów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL