Wielton przekazał dwadzieścia zestawów tandemowych firmie Francepol

Wielton Francepol

Firma PTH Francepol, która na rynku działa już od ponad 25 lat i specjalizuje się w międzynarodowym transporcie drogowym odebrała kolejne zestawy do swojej floty.

 

W ramach zrealizowanego zamówienia jeden z czołowych producentów przyczep, naczep i zabudów samochodowych w naszym kraju przekazał partnerowi 20 nowych zestawów przestrzennych Curtain Volume Master. Ostatnie z nich dołączyły do floty przewoźnika pod koniec
kwietnia br.

Produkowane przez Wielton zabudowy kurtynowe do pojazdów ciężarowych wraz z przyczepą dwuosiową stanowią idealne rozwiązanie dla transportu towarów o dużej objętości ładunkowej. Pojemność ich wnętrza dochodzi maksymalnie do 120 m³, czyli o 20 m³ więcej niż w największych pod względem kubaturowym naczepach typu Mega. Na zakup właśnie takich zestawów Curtain Volume Master zdecydowała się firma PTH Francepol. To kolejne zamówienie zrealizowane przez Wielton dla tego partnera.

- Francepol jest naszym wieloletnim klientem. W ciągu ostatnich 6 lat wyprodukowaliśmy dla tej firmy ok. 150 naczep oraz zestawów przestrzennych. Uznanie i kolejne zamówienia od tak doświadczonego partnera z branży transportowej i spedycyjnej są dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Cieszymy się, że dzięki naszym rozwiązaniom Francepol może skutecznie wychodzić naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom rynku i przewozić różnego typu towary. Naszym celem jest wsparcie działalności klientów poprzez dostarczanie produktów jak najlepiej dopasowanych do ich potrzeb - mówi Przemysław Skrivanek, dyrektor Oddziału Poznań Wielton S.A.

Zestaw kubaturowy Curtain Volume Master jest przeznaczony do transportu ładunków dzielonych o dużej objętości, a ze względu na dobre parametry manewrowe z powodzeniem sprawdza się w dystrybucji miejskiej. Posiada wiele możliwości konfiguracji i cechuje się niską masą własną (masa zabudowy od 2000 kg, masa przyczepy od 4400 kg). W jego konstrukcji zastosowano szereg rozwiązań zwiększających ergonomię. Jednym z nich jest zachowany kąt 90 stopni pomiędzy ścianą przednią, a bokiem. Pozwala on na efektywne wykorzystanie całej przestrzeni ładunkowej.

- Doceniamy szerokie możliwości dopasowania produktów Wielton do naszych potrzeb. Optymalny wybór najlepszej opcji spośród wielu rozwiązań oferowanych przez producenta jest możliwy, dzięki profesjonalnemu doradztwu, jakie zapewnia on na etapie konfiguracji przyczep, naczep i zabudów ciężarowych. Dobra współpraca na tym polu ma ogromny wpływ na późniejszą działalność transportową, podobnie zresztą jak wysoka jakość i ergonomia pojazdów - mówi Władysław Jermanowski, prezes Zarządu PTH Francepol.

Wielton Curtain Volume Master

Wyróżnikiem zestawów Curtain Volume Master jest też możliwość zastosowania wielu opcji dodatkowych, które pozwalają na dopasowanie zestawu do potrzeb klienta i usprawniają codzienną obsługę pojazdów. W gamie dostępnych rozwiązań znajduje się m.in. system hydraulicznie podnoszonego stelaża i dokowania wózka widłowego. Możliwe jest też zastosowanie windy wyładowczej, sprzęgu pneumatycznego i wielu innych urządzeń.

Francepol wykorzystł kilka dodatkowych opcji, które zwiększają uniwersalność zestawów pod kątem transportu różnorodnych towarów. W zabudowach została zastosowana konfiguracja desek stelażowych pozwalająca na transport opon. Produkty zostały wyposażone też w system All safe, który służy do transportu małych pojazdów rolniczych.

Przeczytaj też:
Naczepy powoli w górę

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t przybyło w lipcu 2020 r. 1355 pojazdów.

 

Większa ładowność dzięki czwartej osi. Naczepa Krone z wersją Profi Liner dla Danii

Pierwsza taka naczepa Krone Profi Liner z czterema osiami jeździ już na drogach Danii.

 

Thermo King przedstawia rozwiązanie finansowe premier+ oferując w pakiecie agregat chłodniczy, naczepę i serwis

Thermo King premier+ łączy agregaty chłodnicze, naczepy, wsparcie serwisowe oraz subskrypcję telematyki z kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie finansowania.

 

Naczepy Kässbohrer w finansowaniu EFL

Należąca do Grupy EFL spółka EFL Finance podpisała list intencyjny z producentem i dostawcą naczep Kässbohrer Polska Sp. z o.o.

 

W Wieltonie zmiany. Nowy zarząd na trudne czasy

Wielton wprowadza nową strukturę zarządzania i nadzoru w Grupie Kapitałowej. Dotychczasowy skład zarządu Spółki Wielton zostaje rozszerzony o osoby pełniące funkcje centralne.

 

Mniej ciężarówek - mniej naczep. Schmitz Cargobull, Krone, Wielton - liderzy bez zmian

Naczep przybyło 828 szt. Liczba ich rejestracji po raz kolejny zmniejszyła się i to najszybciej spośród wszystkich rodzajów.

 

Rejestracje nowych naczep w kwietniu. Schmitz Cargobull ponownie liderem

W kwietniu 2020 r. rynek nowych przyczep i naczep wszystkich rodzajów, skurczył się o 51,8% r/r. W marcu r/r spadek wynosił nieco mniej, bo 45,6%.

 

Niemieckie firmy transportowe testują hybrydowy agregat Thermo King

Przewoźnicy chwalą agregaty za cichszą pracę urządzeń, mniejszą emisję spalin, a zwrot inwestycji następuje w okresie od czterech do sześciu lat z samego zaoszczędzonego paliwa.

 

Krone z nagrodą - najlepsza marka logistyczna w kategorii naczep i nadwozi

Nagroda jest wynikiem badania czytelników przeprowadzonego przez magazyn branżowy "Logistik heute" oraz Bundesvereinigung Logistik e.V. (BVL) w grudniu 2019 r.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL