Wysokie kary za dumping socjalny. Czy Vos wydostanie się z kłopotów?

Vos Logistics

Na początku marca belgijscy inspektorzy pracy zwolnili 89 ciężarówek. Spedytor odzyskał ciężarówki, ale wyrok jest nadal w toku.

 

Vos Logistics z Holandii wpłacił depozyt w wysokości pół miliona euro, aby odzyskać 89 własnych ciężarówek z rąk belgijskich organów kontrolnych. Podejrzewa się, że Vos stosował dumping socjalny za pomocą tych pojazdów, wykorzystując kierowców zza granicy.

Aby móc wpłacić kwotę depozytu, Vos Logistics zaciągnął dodatkową hipotekę na części siedziby swojej belgijskiej firmy w Pittem - informuje holenderski magazyn branżowy TTM.nl. Kwotę depozytu będzie można odjąć od grzywny, jeśli Vos zostanie skazany.

- Sprawa związana z hipoteką trwała dłużej niż początkowo sądzono - powiedział dyrektor Vos Frank Verhoeven. Krótko po zwolnieniu ciężarówek Vos Logistics nadal będzie mógł ponownie korzystać z pojazdów. Verhoeven powiedział, że jego firma nadal chce współpracować z władzami belgijskimi w celu zbadania zarzutów, choć nie do końca zgadza się z zarzutami.

Władze belgijskie podejrzewają, że Vos korzystał m.in. z polskich kierowców, którzy jeździli tylko po Europie Zachodniej, bez powrotu do kraju ojczystego, chociaż kierowcy ci byli zatrudnieni tylko w oddziale Vos w Polsce. 

Vos Logistics jest jedną z 10 największych firm transportowych i logistycznych w Holandii, a oprócz kilku oddziałów w Holandii prowadzi także inne lokalizacje w siedmiu krajach europejskich, w tym w Niemczech i w Polsce. Vos zatrudnia 3000 osób, posiada 1400 ciągników siodłowych, 4000 naczep i powierzchnię magazynową o łącznej powierzchni 300 000 m2.

Przeczytaj też:
Mobilna aplikacja Clicktrans już dostępna bezpłatnie dla przewoźników

Dostęp do tysięcy zleceń transportowych zawsze pod ręką, łatwy kontakt ze zleceniodawcami.

 

Ponownie mniej ciężarówek przez Alpy Szwajcarskie

Przez Alpy Szwajcarskie transportowano mniej towarów transportem drogowym i kolejowym. Szwajcarzy dążą do ograniczania transportów drogowych.

 

Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

Wpływy z opłat drogowych za ciężarówki jednoznacznie wskazują na kryzys w transporcie drogowym

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) ogłosiły w piątek kolejne niepokojące dane dotyczące transportu drogowego.

 

Wsparcie dla firm transportowych - rusza program ARP

Ruszył kolejny instrument wsparcia dla firm - 1,7 mld zł na leasing operacyjny i pożyczki.

 

Kabotaż w transporcie drogowym. BAG opublikowało raport

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) nałożył łącznie 264 grzywny za naruszenia kabotażu w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych

Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.

 

ZMPD przygotowało ankietę, w której zapytało przewoźników, jak oceniają oferowane wsparcie z Tarczy Antykryzysowej

Przewoźnicy oceniają rządowe wsparcie.

 

Niemcy po nowelizacji kodeksu drogowego. Pojawiają się nowe wykroczenia

Nowe przepisy rozporządzenia o ruchu drogowym uchwalone w lutym 2020 r. , w Niemczech, wprowadzają m.in. wyższe grzywny za wykroczenia drogowe.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL