Czy warto się tak spieszyć ciężarówką. Kierowca - rekordzista ma zakaz prowadzenia pojazdów

Kierowca ciężarówki kontrola

W środę rano dokonano pomiarów prędkości na autostradzie A 7 między skrzyżowaniami Lutterberg i Hedemünden. Policjanci zwracali również uwagę na zakaż wyprzedzania na tamtym odcinku drogi.

 

Jak mówią funkcjonariusze policji autostradowej w Getyndze, rekordzista jechał z prędkością 99 km/h podczas operacji wyprzedzania (na zakazie). Znak ograniczający prędkość, dla ciężarówek, na tym odcinku drogi wskazywał 60 km/h. Rekordzistą toru okazał się 57-letni kierowca z Niemiec.

Podczas kontroli stwierdzono u kierowcy ciężarówki, że nastąpiły nie tylko znaczące naruszenia w okresach prowadzenia pojazdu i odpoczynku, ale także inne naruszenia prędkości. Najwyższa prędkość, zapisana na tachografie, wynosiła 120 km/h. Przypominamy, że w Niemczech ciężarówki mogą jechać maksymalnie 80 km/h.

Zatrzymany kierowca tłumaczył się, że był pod presją czasu, ponieważ musiał dotrzymać terminu rozładunku. Takie lub podobne stwierdzenia niestety nie są rzadkie. Wytłumaczenia presją czasu policjanci słyszą prawie codziennie.

W stosunku do kierowcy wszczęto przestępstwa administracyjne. Grozi mu teraz kara za przekroczenie prędkości o 34 km/h (po odjęciu zalecanej tolerancji) - miesięczny zakaz jazdy. Ponieważ jednak popełnił kilka naruszeń ostateczna wysokość kary nie została jeszcze ustalona. Zakaz prowadzenia pojazdów może jeszcze wzrosnąć.

Przeczytaj też:
Rekordowo przeładowany Sprinter

Urzędnicy inspekcji policji drogowej w Ludwigsburgu byli zaskoczeni, gdy w środę sprawdzili dostawczego Mercedesa.

 

Właściciel dużej firmy transportowej zmusił kierowców ciężarówek, by stali się prawdziwymi niewolnikami kierownicy

Włochy - kraj, który znacznie ucierpiał na pandemii koronawirusa, jest ponownie na ustach mediów.

 

Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

40-tonowy zestaw wymyka się spod kontroli przy wjeździe na parking. Ciężarówka uderza w bok kabiny innego samochodu, a ten uderza w stojącą obok naczepę.

 

Ciężarówka w polu ziemniaków. Nikt nie wie jak do tego doszło

Kierowca ciężarówki, 46-letni Ukrainiec, prawidłowo przejechał przez sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu po czym zjechał z pasa ruchu.

 

Polski kierowca zaatakowany w niedzielę rano. Trwają poszukiwania sprawców

Mężczyzna został zmuszony do wydania gotówki.

 

Policjanci skontrolowali ciężarówkę z Polski z przebiegiem prawie dwa miliony kilometrów

Funkcjonariusze policji drogowej z Brandenburgii skontrolowali ciężarówkę z Polski. Zaskoczeniem było, jak kierowca poradził sobie z komunikatem o wadliwych hamulcach.

 

Transport jakiego już nie znamy. Meldunki z budki telefonicznej oraz 60 kilometrowe korki na granicach

Początki dynamicznego rozwoju tego sektora przypadają na lata 90. ubiegłego wieku, kiedy zmiana ustroju pozwoliła na powstanie prywatnych firm transportowych.

 

Bezpłatna aplikacja dla kierowców ciężarówek o kolejkach na granicy

Przywrócenie granic i wzmożona kontrola zwłaszcza na granicach zewnętrznych UE powoduje, że od blisko dwóch miesięcy przewoźnicy mają utrudnioną możliwość swobodnego wjazdu do poszczególnych państw.

 

Kierować ciężarówką nauczył go ojciec. Jeździł dwanaście lat bez uprawnień

Na jednej z dróg powiatu legnickiego oznakowany patrol ITD zatrzymał ciągnik siodłowy z naczepą. 40-tonowy zestaw wjechał na drogę, na której obowiązuje ograniczenie rzeczywistej masy pojazdu do 10 ton.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL