Polskie ciężarówki z pomocą dla Watykanu

Transport Orlen Watykan

Dwie ciężarówki z transportem medycznym dotarły wczoraj do Włoch.

 

Wczoraj rano na kilka minut przed godziną 10, do Watykanu wjechały dwie ciężarówki z Polski. Samochody miały napisy w trzech językach "Polska operacja pomocy dla Watykanu" i logo firmy Orlen.

Ciężarówki przewoziły ładunek masek i żelu dezynfekującego, prezent od polskiej firmy PKN Orlen. Ciężarówki wjechały przez Ogrody Watykańskie, aby dotrzeć do magazynu znajdującego się w pobliżu Muzeów Watykańskich, gdzie oczekiwał już na nie ambasador RP, Janusz Kotański i jałmużnik papieski Konrad Krajewski.

Ciężarówki przywiozły 70 000 jednorazowych masek, 30 tysięcy profesjonalnych masek firmy Brubeck, 3600 5-litrowych pojemników do dezynfekcji rąk, 3200 pojemników z płynem dezynfekującym na 5-litrowe powierzchnie i 10 tysięcy kombinezonów ochronnych.

Jak powiedział przedstawiciel firmy PKN Orlen, dzięki udzielonej pomocy - instytucja kierowana przez Papieża będzie mogła pomóc najbardziej zagrożonym osobom w sytuacji szalejącej pandemii. Część darów trafi również do Watykańskiej Żandarmerii i Gwardii Szwajcarskiej.

Jak zauważył Papież Franciszek: - w tych trudnych czasach pandemii wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi, a wydostanie się z burzowych wód, w których się znajdujemy wymaga jak największej solidarności. Pomoc oferowana Watykanowi przez Polskę jest tego przykładem.

 

fot. Ambasada RP w Watykanie

 

Przeczytaj też:
Ciężarówka lotniskowa uderzyła w samolot

W dniu 1 sierpnia br. na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo Aeroflotu Airbus A321 uległ uszkodzeniu zderzając się z lotniskową ciężarówką.

 

TATRA w Brazylii?

W ubiegłym roku producent samochodów Tatra Trucks potwierdził zamiar produkowania ciężarówek w Brazylii.

 

Tysięczna ciężarówka BharatBenz HDT

Tysięczna seria BharatBenz HDT zjechała z linii montażowej w indyjskim zakładzie w Chennai.

 

Szesnaście ciężarówek testuje nowy most w Genui (video)

Po 461 dniach budowy pierwsze pojazdy wjechały na nowo wybudowany wiadukt.

Mercedes Actros w barwach Tony M Rees

Tony M Rees to brytyjski przewoźnik, który potrafi zaskoczyć desing swoich ciężarówek.

Jak zrobiono pływający holownik z ciężarówki Scania

Okazuje się, że holownik można zbudować wykorzystując kabinę ciężarówki.

 

Siedemdziesiąt ton po Hiszpanii. Transporty ciężarówką XXL

Firma, która pracuje dla największych hiszpańskich łańcuchów dostaw w branży spożywczej, zaczęła eksperymentalnie testować długą chłodnię.

 

Niemcy liberalizują zakazy dla kierowców długich ciężarówek. Sieć tras znacznie się poszerzyła

Cyfrowa mapa przeglądowa jest teraz dostępna na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Transportu (BMVI), która zawiera informacje o sieci dróg dopuszczonych do użytku z długimi zestawami ciężarowymi 17,80 i 25,25 m. W czwartek ogłosiło to BMVI.

 

Mała ciężarówka zasilana ogniwami paliwowymi ma duży zasięg i krótki czas tankowania

Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation (MFTBC) ogłosiło, że planuje rozpocząć seryjną produkcję ciężarówek z ogniwami paliwowymi pod koniec 2020 roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL