Kabotaż w transporcie

Kabotaż w transporcie drogowym. BAG opublikowało raport

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) nałożył łącznie 264 grzywny za naruszenia kabotażu w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Wykroczenie to odpowiada mniej więcej poziomowi z 2019 r., kiedy w pierwszym kwartale ub. roku nałożono średnio 279 grzywien. Łączna kwota grzywien w pierwszym kwartale 2020 r. była jednak nieco mniejsza niż rok temu - 560 000 euro, jednak o około 10 procent wyższa niż średnia z całego poprzedniego kwartału ub. roku (ok. 510 000 euro / kwartał).

Dane z kwietnia dostarczą wiarygodnych informacji na temat ruchu ciężarówek związanego z koronawirusem i czy odnotowano wzrost naruszeń kabotażu.

W całym 2019 r. BAG stwierdziło 2810 naruszeń kabotażu (prawie 3,1 proc. wszystkich wykroczeń). Było to w sumie 91 414 ciężarówek nierezydentów skontrolowanych zgodnie z ustawą o transporcie drogowym.

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.