Bezpłatna aplikacja dla kierowców ciężarówek o kolejkach na granicy

Green Lane

Przywrócenie granic i wzmożona kontrola zwłaszcza na granicach zewnętrznych UE powoduje, że od blisko dwóch miesięcy przewoźnicy mają utrudnioną możliwość swobodnego wjazdu do poszczególnych państw.

 

Z jednej strony zwiększa to czas dostawy podstawowych towarów w czasie pandemii, takich jak żywność, sprzęt medyczny czy leki, z drugiej zaś generuje dodatkowe koszty po stronie transportu.

Dzięki Galileo Green Lane przewoźnicy mogą wybrać optymalną czasowo, a co za tym idzie także kosztowo, trasę przewozu towarów.

Bezpłatna aplikacja Galileo Green Lane monitoruje płynność ruchu na 187 przejściach granicznych transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Umożliwia użytkownikom zgłaszanie statusu przejść, a informacje są weryfikowane na podstawie danych pobranych z ciężarówek.

Opracowana przez europejską agencję GNSS aplikacja wskazuje przejścia graniczne TEN-T, których przekroczenie zajmuje mniej niż 15 minut. Aplikacja powstała na wniosek Komisji Europejskiej, by zapewnić Europejczykom szybki dostęp do żywności, sprzętu medycznego, leków i innych podstawowych towarów w czasie pandemii koronawirusa.

We współpracy z IRU zapraszamy do testowania tej aplikacji przez kierowców. Celem programu pilotażowego jest sprawdzenie funkcjonalności aplikacji i przygotowanie jej do niezwłocznego uruchomienia w całej UE.

Aplikacja jest bezpłatna, bez rejestracji, a wszystkie dane są gromadzone automatycznie i anonimowo (w odległości 1 km od granicy).

Pobieranie – tylko dla androida: https://galileogreenlane.eu/galileo_green_lane_download.php

Przeczytaj też:
Rekordowo przeładowany Sprinter

Urzędnicy inspekcji policji drogowej w Ludwigsburgu byli zaskoczeni, gdy w środę sprawdzili dostawczego Mercedesa.

 

Właściciel dużej firmy transportowej zmusił kierowców ciężarówek, by stali się prawdziwymi niewolnikami kierownicy

Włochy - kraj, który znacznie ucierpiał na pandemii koronawirusa, jest ponownie na ustach mediów.

 

Dewastacja na parkingu. Ciężarówka taranuje wszystko co stoi na jej drodze

40-tonowy zestaw wymyka się spod kontroli przy wjeździe na parking. Ciężarówka uderza w bok kabiny innego samochodu, a ten uderza w stojącą obok naczepę.

 

Ciężarówka w polu ziemniaków. Nikt nie wie jak do tego doszło

Kierowca ciężarówki, 46-letni Ukrainiec, prawidłowo przejechał przez sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu po czym zjechał z pasa ruchu.

 

Polski kierowca zaatakowany w niedzielę rano. Trwają poszukiwania sprawców

Mężczyzna został zmuszony do wydania gotówki.

 

Policjanci skontrolowali ciężarówkę z Polski z przebiegiem prawie dwa miliony kilometrów

Funkcjonariusze policji drogowej z Brandenburgii skontrolowali ciężarówkę z Polski. Zaskoczeniem było, jak kierowca poradził sobie z komunikatem o wadliwych hamulcach.

 

Transport jakiego już nie znamy. Meldunki z budki telefonicznej oraz 60 kilometrowe korki na granicach

Początki dynamicznego rozwoju tego sektora przypadają na lata 90. ubiegłego wieku, kiedy zmiana ustroju pozwoliła na powstanie prywatnych firm transportowych.

 

Czy warto się tak spieszyć ciężarówką. Kierowca - rekordzista ma zakaz prowadzenia pojazdów

W środę rano dokonano pomiarów prędkości na autostradzie A 7 między skrzyżowaniami Lutterberg i Hedemünden. Policjanci zwracali również uwagę na zakaż wyprzedzania na tamtym odcinku drogi.

 

Kierować ciężarówką nauczył go ojciec. Jeździł dwanaście lat bez uprawnień

Na jednej z dróg powiatu legnickiego oznakowany patrol ITD zatrzymał ciągnik siodłowy z naczepą. 40-tonowy zestaw wjechał na drogę, na której obowiązuje ograniczenie rzeczywistej masy pojazdu do 10 ton.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL