Pojazdy komunalne. Mercedes Econic - od teraz już eEconic

Mercedes eEconic

Firma Quantron rozszerza program ciężarówek elektrycznych o branżę komunalną. Możliwa jest konwersja starszych pojazdów, a oraz zakup nowych e-ciężarówek.

 

Kilka tygodni po tym, jak Daimler Trucks ogłosił wprowadzenie do oferty modelu eEconic, Quantron postanowił być szybszy. Chodzi o to, że Daimler nie zamierza produkować seryjnie elektrycznych ciężarówek przed 2022 rokiem.

Po zainstalowaniu elektrycznego układu napędowego eEconic ma moc 350 kW i pojemność baterii 280 kWh. Zasięg tej ciężarówki wynosi około 150 kilometrów, w zależności od profilu zastosowania. Jednak w samochodach komunalnych nie choidzi o samą jazdę. Na przykład w przypadku śmieciarki ważne zadanie spełnia przystawka odbioru mocy, która zasila hydraulikę urządzeń odbiorczych.

Mercedes Econic produkowany jest od 1998 roku. Jego druga generacja weszła na rynek w 2013 roku w dwóch wariantach silników wysokoprężnych i o masie całkowitej pojazdu od 18 do 26 ton.

Tymczasem Daimler Trucks podąża inną drogą. W pierwszej kolejności pojawi się komunalny Mercedes-Benz eActros. EActros, zaprezentowany w 2018 roku, jest zasilany przez dwa silniki elektryczne, każdy o mocy 125 kW, pojemność akumulatora określono na 240 kWh. Oficjalny zasięg eActrosa wynosi 200 kilometrów.

Quantron oferuje zelektryfikowanego Econica z różnymi opcjami długoterminowego wynajmu, zakupu, finansowania i leasingu. Firma postrzega siebie, jako nowego gracza na rynku elektrycznych pojazdów użytkowych i dlatego od samogo początku chce oferować klientom kompleksową obsługę sprzedażową. Wcześniej Quantron zajmował się konwersją pojazdów IVECO, głównie modelu Daily.

Przeczytaj też:
Nowe inwestycje Daimlera w Indiach. Ciężarówki z silnikami Euro 6

Daimler Indie Commercial Vehicles (DICV), wprowadził nową gamę ciężarówek Bharat-Benz. Pokazano kilkanaście średnich i ciężkich ciężarówek i autobusów.

 

Daimler planuje zwiększyć produkcję ciężarówek do normalnego poziomu. Eksperci są sceptyczni

Członek zarządu Martin Daum widzi pierwsze oznaki szybkiego ożywienia na rynku. Jednak niektórzy eksperci nie są tak pewni siebie jak ich szef.

 

Wzrost zatrudnienia w fabryce samochodów ciężarowych Daimler Trucks

Hossa zamówień nowych ciężarówek Daimler Trucks, przekłada się na zatrudnienie nowych pracowników.

 

Daimler mocniej inwestuje w autonomiczne ciężarówki

Nowy podmiot jest częścią inwestycji Daimlera w rozwój wysoko zautomatyzowanych samochodów ciężarowych.

 

Mercedes-Benz eActros na testach u klientów

Można już wyciągnąć pierwsze wnioski.

 

Daimler Trucks z najlepszym wynikiem od 10 lat

W pierwszych 11 miesiącach ub. roku wzrost udziałów odnotowano na poziomie 11 procent.

 

Daimler Trucks uruchamia seryjną produkcję półautonomicznych ciężarówek

Niebawem na drogach ma pojawić się Freightliner Cascadia SAE Level 2.

E-mobilność

Daimler Trucks tworzy globalną jednostkę organizacyjną o nazwie E-Mobility Group oraz prezentuje dwa elektryczne samochody ciężarowe przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych

Amerykański brat

Daimler Trucks wprowadza Freightlinera Econic SD do Ameryki Północnej

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL