TATRA Phoenix 8x8 dla polskiego klienta

Tatra Wanicki

W dniu 23 kwietnia br. w świdnickim oddziale firmy Wanicki miała miejsce niezwykła uroczystość.

 

W obecnym czasie takie obrazy cieszą wyjątkowo. Są klienci, którzy pomimo kryzysu realizują swoje zadania i prowadzą bieżącą działalność. Firma PBE ELBUD z Poznania odebrała kolejną ciężarówkę Tatra Phoenix 8x8 ze specjalistycznym żurawiem marki Palfinger. Ciężarówka mierzy 10,7 m długości i blisko 4 m wysokości.

TATRA Phoenix 8x8

Pojazd wyposażony jest w silnik MX- 13 o mocy 480 KMz 16 biegową skrzynie manualną ZF i dwustopniowy reduktor. Kabina kierowcy wyposażona jest w leżankę, niezależne ogrzewanie postojowe Airtronic D4 i lodówkę. Fotel kierowcy jest amortyzowany i podgrzewany. Kierowca do dyspozycji ma również klimatyzację oraz wywietrznik dachowy sterowany ręcznie. Dodatkowo kabinę wyposażono w kamerę cofania, ogrzewaną z mikrofonem i klapką zabezpieczającą BRIGADE.
Na ciężarówce został zamontowany żuraw Palfinger PK88002 – EHF Power Link Plus wraz z skrzyniami ładunkowymi Graco. Żuraw charakteryzuje bardzo duży zasięg maksymalny – 34m. Udźwig żurawia przy 70 stopniowym wychyleniu na 22 m wysokości to 4300 kg.

TATRA Phoenix - elementy poprawiające eksploatację

Dodatkowo pojazd wyposażono w elementy poprawiające komfort pracy i bezpieczeństwo w czasie eksplantacji w trudnym terenie. Ciężarówka wyposażona jest w terenowe opony Michelin 445/65R22,5 XZL. Na kabinie zamontowano dodatkowo oświetlenie LED dalekosiężne i robocze. Operator ma również do dyspozycji zdalnie sterowany szperacz Golight Stryker LED. Całość dodatkowego oświetlenia uzupełnia, oświetlenie ostrzegawcze Light Fix z lampami Lazer.

Jak radzi sobie TATRA Phoenix w terenie można zobaczyć tu: https://4trucks.pl/filmy/13992/tatra-czy-daf-co-wybrac

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL