Niemcy po nowelizacji kodeksu drogowego. Pojawiają się nowe wykroczenia

Niemcy po nowelizacji kodeksu drogowego. Pojawiają się nowe wykroczenia

Nowe przepisy rozporządzenia o ruchu drogowym uchwalone w lutym 2020 r. , w Niemczech, wprowadzają m.in. wyższe grzywny za wykroczenia drogowe.

 

Obowiązujące od wtorku, 28 kwietnia 2020 r. przepisy dotyczą m.in. kierowców samochodów poruszających się po tej samej drodze co rowerzyści. Wyprzedzając rower na drodze prawo przewiduje zachowanie minimalnej odległości co najmniej 1,50 metra na obszarach miejskich. Poza miastem wymagane są co najmniej dwa metry.

Pojazdy o masie przekraczającej 3,5 tony, podczas skręcania w prawo, w miejscach, w których należy spodziewać się ruchu rowerowego lub pieszego, muszą poruszać się z prędkością "marszową", czyli jechać bardzo wolno. Naruszenie to kosztuje 70 euro.

Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów jest zasądzone kierowcom, którzy na obszarze zabudowanym przekroczą prędkość o 21 km/h. Poza miastem, prawo jazdy jest zatrzymane, za prędkość powyżej 26 km/h.

Za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grzywna wynosi 55 euro. Nowością jest parkowanie zwykłych pojazdów na miejscu dla samochodów elektrycznych. Za to wykroczenie grzywna wynosi 55 euro. Zaostrzono kary za parkowanie blisko skrzyżowań, zakrętów, w wąskich uliczkach (tamowanie ruchu) - 35 euro zamiast dotychczasowych 15 euro. W przypadku ogólnych zasad parkowania grzywny zostały podwyższane z 15 do 25 euro.

Parkowanie na chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz nieuprawnione zatrzymywanie się na pasach wyłączonych z ruchu jest zagrożone grzywną z 15 do 100 euro.

Za nieuprawnione korzystanie z tzw. korytarza życia, a także za brak utworzenia korytarza życia nakładane są nie tylko grzywny w wysokości od 200 do 320 euro, ale także miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

W przypadku pozostawiania samochodu z włączonym silnikiem, co powoduje niepotrzebny hałas i wzrost emisji spalin - będzie obowiązywać grzywna w wysokości do 100 EUR zamiast 25 EUR.

Przeczytaj też:
Mobilna aplikacja Clicktrans już dostępna bezpłatnie dla przewoźników

Dostęp do tysięcy zleceń transportowych zawsze pod ręką, łatwy kontakt ze zleceniodawcami.

 

Ponownie mniej ciężarówek przez Alpy Szwajcarskie

Przez Alpy Szwajcarskie transportowano mniej towarów transportem drogowym i kolejowym. Szwajcarzy dążą do ograniczania transportów drogowych.

 

Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

Wysokie kary za dumping socjalny. Czy Vos wydostanie się z kłopotów?

Na początku marca belgijscy inspektorzy pracy zwolnili 89 ciężarówek. Spedytor odzyskał ciężarówki, ale wyrok jest nadal w toku.

 

Wpływy z opłat drogowych za ciężarówki jednoznacznie wskazują na kryzys w transporcie drogowym

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) ogłosiły w piątek kolejne niepokojące dane dotyczące transportu drogowego.

 

Wsparcie dla firm transportowych - rusza program ARP

Ruszył kolejny instrument wsparcia dla firm - 1,7 mld zł na leasing operacyjny i pożyczki.

 

Kabotaż w transporcie drogowym. BAG opublikowało raport

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) nałożył łącznie 264 grzywny za naruszenia kabotażu w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Punkty serwisowe MAN w Hiszpanii udostępniają każdemu kierowcy miejsce do odpoczynku, kawę i przekąski

Café en MAN - pod tym hasłem kryje się sieć miejsc, w których kierowcy ciężarówek znajdą dla siebie miłe niespodzianki.

 

Sześciu kierowców ciężarówek pod wpływem narkotyków, w tym dwóch Polaków

Kontrole na parkingach coraz częściej wykazują zażywanie narkotyków przez kierowców ciężarówek.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL