Volvo Trucks dla kierowców ciężarówek

Akcja dla kierowców Volvo Trucks Polska

Volvo Trucks Polska we współpracy z Henkel Polska przygotowuje zestawy kosmetyków do higieny osobistej, które wkrótce trafią do kierowców.

 

To już kolejna, po lunch boxach oraz kawie na granicy, akcja producenta samochodów ciężarowych. Te drobne gesty to wyraz podziękowania dla bohaterów tych wyjątkowych czasów.

- Pandemia koronawirusa to duże wyzwanie dla branży. Każdego dnia setki kierowców wyjeżdżają w trasę, także po Europie. Tłumią obawy o swoje zdrowie i lęk o rodzinę. Unikają kontaktów, izolują się, nie wychodzą z samochodów. Pracują mimo niepewności i strachu przed nadchodzącym kryzysem. Te drobne gesty to nasze podziękowanie za ich odwagę i obowiązkowość, która - mimo wszystkich tych przeciwności – każdego dnia każe im stawić się w bazie - mówi Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Wspólnie z Henkel Polska, firma przygotowuje specjalne zestawy kosmetyków do higieny osobistej. - Henkel dostarczył nam 1,5 tys. produktów do higieny osobistej. To kolejny gest solidarności i wsparcia kierowców w tych trudnych czasach. W ten prosty sposób chcemy docenić tych, którzy całe tygodnie spędzają w podróży - tłumaczy Wilhelm Rożewski. W woreczku z ekologicznego materiału znajdą się m.in. żel pod prysznic, szampon, czy żel do prania. Wszystko w niewielkich, podróżnych rozmiarach.

Miłe przyjęcie w serwisach Volvo Trucks

Te drobne gesty to m.in. specjalne lunch boxy z bezpiecznie zapakowaną przekąską dla kierowców, którzy przyjeżdżają do serwisów Volvo Trucks Polska.

– Przegląd okresowy zajmuje około dwóch-trzech godzin. Chcieliśmy, by w tym czasie kierowcy mogli coś zjeść. Tym bardziej, że nie ma dziś możliwości, by zamówić danie na wynos czy skorzystać z kantyny, która przed pandemią działała w naszym serwisie w Mochowie. Zamówiliśmy 1,5 tys. takich zestawów - komentuje Wilhelm Rożewski, szef marketingu Volvo Trucks Polska.

Jednorazową akcją, która została dobrze przyjęta do tego stopnia, że firma już myśli o jej powtórce, było częstowanie kawą i herbatą kierowców czekających na granicach i odpoczywających na parkingach. Specjalna ekipa pojechała na przejścia graniczne w Kuźnicy i Bobrownikach. Odwiedzili też MOP-y (Miejsca Obsługi Podróżnych) wzdłuż trasy Warszawa-Białystok.

– Ta spontaniczna akcja została bardzo dobrze przyjęta przez kierowców nie tylko samochodów ciężarowych, ale też osobowych. Drobny gest, uśmiech jest nam dziś bardzo potrzebny. To, co obecnie się dzieje dla wszystkich jest zaskoczeniem. Większość z nas nigdy czegoś podobnego nie doświadczyła. Ponad wszystko inne potrzebujemy dziś kontaktu z drugim człowiekiem, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożnościzaznacza Wilhelm Rożewski.

Zachęcona pozytywnym odbiorem, firma już planuje kolejne akcje. Wkrótce we wszystkich własnych dziewięciu serwisach Volvo Group Truck Center w kraju pojawią się puszki Polskiego Czerwonego Krzyża. Przez trzy tygodnie będzie można wrzucić do nich datek, a Volvo podwoi zebraną kwotę. Pieniądze zostaną wykorzystane na bieżącą działalność mazowieckiego oddziału PCK.

 

Przeczytaj też:
Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Nowe Volvo FH w duchu twórczości Pieta Mondrian i Johna Lennona

Henrik Guldager i Ray Hill po raz kolejny stworzyli toczące się dzieło sztuki.

 

DAF Trucks wprowadza unikalną wersję modelu XF. Edycja Unity

Ta unikalna wersja, dostępna w całej Europie, ma bardzo bogatą specyfikację.

Systemy mycia samochodów ciężarowych. Takie automaty mogły by stać na każdym parkingu

Samojezdny mobilny system mycia ciężarówek "Premium ECOWASH" firmy Stark, z okolicy Stuttgartu, ma silnik benzynowy Hondy i może być wyposażony w szczotki 3D.

 

Duże zmiany w rejestracjach nowych samochodów ciężarowych

W maju 2020 r. zarejestrowano 1048 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to mniej o 70% niż rok wcześniej. Niższe wyniki od tych w maju br. zanotowano w 2010 r.( 808 szt.) i w 2009 roku (605 szt.).

 

Ciężarówka w tunelu aerodynamicznym. Mercedes-Benz Actros zyskał dzięki MirrorCam

Aerodynamika ciężarówek jest coraz ważniejszym parametrem w branży transportowej.

 

Schmitz Cargobull, Krone, Wielton - ranking sprzedaży naczep w pierwszym miesiącu kryzysu

W marcu 2020 r. rynek nowych przyczep i naczep wszystkich rodzajów, skurczył się o 45,6% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 r.

 

Powrót do przeszłości, czyli Scania 113 i Scania S

Dealer Scania z Rotterdamu stworzył specjalne demo. Nowa Scania 540S Highline nawiązuje do legendarnej serii 3.

 

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o MirrorCam, a nie masz okazji zapytać...

Kamery na krótkim ramieniu zamocowane do dachu i wyświetlacze na słupkach - to własnie oferuje nowy Mecedes Actros.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL