MAN Truck & Bus wznawia produkcję pojazdów ciężarowych i autobusów

MAN Truck

Zakłady MAN Truck & Bus wznawiają produkcję autobusów i pojazdów ciężarowych z zachowaniem rozbudowanych środków ochrony i bezpieczeństwa.

 

Po około sześciu tygodniach przerwy w produkcji zakłady MAN Truck & Bus od 27 kwietnia 2020 r. będą stopniowo w ograniczonym wymiarze wznawiać działalność. Ochrona pracowników jest najwyższym priorytetem, dlatego wdrożono szeroko zakrojone środki ostrożności, które będą realizowane zgodnie ze szczegółowym planem.
Działania te obejmują między innymi zapewnienie większej odległości między pracownikami, zmianę trasy i, w razie potrzeby, wyposażenia ochronnego, a także szkolenie i instruktaż pracowników.

- W ciągu ostatnich kilku tygodni zespół kryzysowy intensywnie pracował nad warunkami ramowymi, w których można zrestartować nasze zakłady. Jednym z głównych wyzwań jest niezawodne dostarczanie części przez naszych dostawców, organizacja własnych procesów pracy przy jednoczesnej ochronie naszych współpracowników, ale także środki stymulujące popyt na pojazdy użytkowe. Nasi dostawcy pochodzą ze wszystkich krajów UE - związku z tym prosimy polityków, aby wsparli nas skoordynowanym podejściem na poziomie UE w zakresie ponownego wejścia na rynek - mówi Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus SE.

- Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników są dla nas oczywiście najwyższym priorytetem. W związku z tym, wraz z naszymi specjalistami w zakresie ochrony zdrowia, podjęliśmy wiele działań organizacyjnych, aby w pełni zapewnić niezbędne bezpieczeństwo medyczne, higienę, a także minimalną odległość między pracownikami - dodaje Dr. Carsten Intra, członek zarządu ds. personalnych w MAN Truck & Bus SE.

- Nasze wyrazy uznania kierujemy dla tych, którzy do tej pory pracowali lub będą nadal pracować, niezależnie, czy w pełnym, czy skróconym wymiarze pracy, czy też pracując w biurze. Ogromne podziękowania należą się również dla wszystkich, którzy zgłosili się do pracy na ochotnika w ciągu ostatnich kilku tygodni - powiedział Saki Stimoniaris, przewodniczący rady zakładowej Grupy.
Pracownicy produkcyjni, a także administracyjni, na razie będą częściowo pracować według skróconego czasu pracy lub skorzystają z istniejących elastycznych uzgodnień dotyczących czasu pracy i pracy z domu, jeśli to możliwe. Powrót do biura będzie również rozłożony zgodnie z koncepcją bezpieczeństwa.

Sieć serwisowa pracuje normalnie i jest nadal w pełni dostępna dla pojazdów marek MAN i NEOPLAN w celu zabezpieczenia pojazdów ratowniczych, łańcuchów dostaw i lokalnego transportu publicznego. Dotyczy to zarówno własnych stacji serwisowych MAN, jak i firm partnerskich MAN Truck & Bus, pod warunkiem, że jest to oficjalnie dozwolone i uregulowane przepisami prawa.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL