Nowa stacja tankowania LNG w Niemczech

LNG Niemcy Novatek

Firma NOVATEK Green Energy poinformowała o otwarciu drugiej w Niemczech stacji tankowania LNG.

 

Punkt NOVATEK jest zlokalizowany w pobliżu obwodnicy autostrady A10 / A2 i autostrady 115 niedaleko Poczdamu. Obiekt umożliwia obsługę do 120 pojazdów ciężarowych dziennie.

Po Rostocku, jest to druga stacja tankowania LNG NOVATEK w Niemczech z zaplanowanej sieci, która w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wybudowana w kluczowych komunikacyjnie miejscach. Zastosowane rozwiązania technologiczne umożliwiają równoległe tankowanie dwóch pojazdów, co wpływa znacząco na przepustowość obiektu i ma duże znaczenie z uwagi na jego strategiczne położenie. Stacja znajduje się w kluczowym punkcie zarówno dla ruchu tranzytowego wschód-zachód, jak i jest ważnym miejscem tankowania dla pojazdów obsługujących dostawy towarów w rejonie Berlina.

- Doświadczenia zdobyte po otwarciu pierwszej stacji tankowania LNG w Rostocku potwierdzają słuszność naszej strategii w zakresie rozwoju gazu ziemnego jako ekologicznego paliwa napędowego. Obiekt w Poczdamie to kolejny krok w realizacji planów spółki, które są odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie rynku, który zwłaszcza teraz będzie poszukiwał najbardziej optymalnych kosztowo rozwiązań, a gaz zmienny jako ekonomiczne paliwo doskonale wpisuje się w ten trend - mówi Dariusz Bratoń, prezes Zarządu Novatek Green Energy.

Przeczytaj też:
Stacje LNG Citronex przyjmą zapłatę kartą DKV

Operator kart paliwowych DKV, poszerza sieć punktów, w których można płacić kartą. Dotyczy to stacji tankowania gazu ziemnego.

 

Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Partia pięćdziesięciu IVECO Stralis NP LNG sprzedanych do Rosji tylko jednej firmie transportowej

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP napędzane skroplonym gazem ziemnym została dostarczona do firmy Mostrans LLC w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Firma WESOB zabudowała pierwsze w Polsce podwozie LNG

Producent nadwozi i zestawów przestrzennych wykonał zabudowę na podwoziu gazowej Scanii.

 

Samochody jutra, czyli o napędzie z ogniw wodorowych

W poniedziałek Toyota i Hino Motors ogłosiły, że wspólnie opracują ciężką ciężarówkę z ogniwami paliwowymi.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL