dostawczy elektryczny samochód

Austriacka firma New Mobility Enterprise zaprezentowała akumulatorowo-elektrycznego transportera

Samochód dostawczy NME będzie dostępny w Austrii już od lipca po konkurencyjnych cenach - zapewnia producent.

 

Dzięki 5 m3 przestrzeni ładunkowej, ładowności 950 kg i 180 kilometrom "użytecznego zasięgu", New Mobility Enterprise chce przekonać klientów do swojego modelu. Przekonywać ma również cena. NME Cargo wraz z kontraktem serwisowym i premią (rządową) za elektromobilność w Austrii powinien finalnie kosztować 21 500 euro netto. Alternatywnie miesięczna stawka leasingu wynosi 199 euro. Premia za elektromobilność wynosi obecnie w Austrii 5000 euro.

NME nie jest opracowaniem wewnętrznym New Mobility Enterprise, ale modelem z Chin. NME jest uderzająco podobny do Huazhong WH-Em13.

Założyciel NME, Maximilian Mader, potwierdza, że jest to pojazd produkowany przez Dongfeng Automobile (DAFC) - New Mobility Enterprise jest generalnym importerem w Europie.

Furgonetka ma akumulator LFP firmy CATL, pojemność akumulatora wynosi 41,8 kWh. Silnik elektryczny napędzający tylne koła ma moc 60 kW. W chińskim standardzie zasięg wynosi 255 kilometrów, ale europejski importer woli ostrożnie mówić 180 kilometrach.

Ładowanie odbywa się za pomocą wtyczki typu 2 o mocy do 6,6 kW. Masa własna furgonetki to 1,6 tony - przy długości pojazdu 4,49 metra, szerokości 1,68 metra i wysokości 1,90 metra.

Po wprowadzeniu na rynek w Austrii planowana jest również sprzedaż w innych krajach.

Przeczytaj też:
Elektryczny autobus z Sanoka W ramach projektu: "Autobus z tylnym, zewnętrznym, elektrycznym układem napędowym" fabryka wyprodukowała nietypowy autobus o nazwie AUTOELEKTROSAN.
26 autobusów wodorowych NesoBus będzie jeździło w Chełmie Dostawa autobusów ma odbyć się w 3 transzach, a ostatecznie zakończyć się 30 października 2025 roku. To trzecie duże zamówienie NesoBusów po Rybniku i Gdańsku.
XPO Logistics inwestuje w 165 elektrycznych Renault Trucks XPO, jeden z największych europejskich dostawców innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych i logistycznych, ogłosił bezprecedensowe nowe zamówienie na 165 elektrycznych pojazdów ciężarowych.
Elektryczna śmieciarka dostarczona do Bolesławca Volvo Trucks Polska dostarczyło elektryczną śmieciarkę do Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu.
Jest już nowy Mercedes-Benz eSprinter Dwa rodzaje i dwie długości nadwozia, trzy pojemności akumulatorów i duża ładowność stanowią podstawę dla licznych wariantów nadwozia i sprawiają, że nowy eSprinter może stać się idealnym dużym vanem.
Solidaris odbiera pierwsze elektryczne Volvo FM Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do firmy –Solidaris Sp. z o.o.
Pierwszy MAN eTruck sprzedany w Polsce W piątek 19 stycznia 2024 r. w Krakowie została podpisana pierwsza w Polsce umowa sprzedaży w pełni elektrycznej ciężarówki MAN eTruck.
Rozpoczęcie sprzedaży nowego eSprintera i Sprintera Mercedes-Benz eSprinter o zasięgu do 440 kilometrów.
Samochody elektryczne i inne paliwa alternatywne W 2023r zarejestrowano niemal 224 tys. pojazdów z alternatywnymi napędami dla wszystkich kategorii rynku, co oznacza wzrost o 34%.