Niemieccy przewoźnicy jednoczą siły

Transport Niemcy

Recesja na rynku transportowym jednoczy przewoźników, spedycje i firmy produkcyjne.

 

Aby zapewnić funkcjonalność łańcuchów dostaw na całym obszarze, stowarzyszenia logistyczne: AMÖ, BGL, BIEK, BWVL i DSLV zgodziły się współpracować z instytutem handlowym EHI i stowarzyszeniem handlowym Niemcy (HDE) eV i dołączyły do ​​nowej platformy internetowej "Gemeinsam Handeln" (Działając razem). W ten sposób połączyli obszar transportu i logistyki z nową platformą, którą obie organizacje handlowe uruchomiły w zeszły czwartek. Platformy pośredniczące w przewozach powinny być bardziej dostępne dla małych firm zlecających transport.

Portal, pierwotnie przeznaczony do wyszukiwania pracowników, został teraz rozszerzony o wyszukiwanie zdolności logistycznych. Małe firmy poszukujące krótkoterminowo przewoźników zostaną połączone w sieć z firmami logistycznymi, które mają wolne pojazdy, przestrzeń magazynową i dostępny personel logistyczny. Według BGL bardzo ważne było, aby portal internetowy wyraźnie nie zastępował istniejących platform spedycyjnych. Ograniczono się do neutralnej, szybkiej i nieskomplikowanej wzajemnej pomocy.

W ten sposób stowarzyszenia logistyczne wypełniają założenia projektu "Pakt o transporcie towarowym dla Niemiec", który został niedawno zawarty z ministrem federalnym Scheuerem. Celem tego paktu jest niwelować niedobory i nadwyżki, w obszarach transportu, które wymagają pomocy. Obecnie odnotowuje się nadwyżki w logistyce motoryzacyjnej i niedobory w transporcie spożywczym.

Przeczytaj też:
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków

FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

 

Mobilna aplikacja Clicktrans już dostępna bezpłatnie dla przewoźników

Dostęp do tysięcy zleceń transportowych zawsze pod ręką, łatwy kontakt ze zleceniodawcami.

 

Koronawirus w magazynie DPD. Wielu pracowników zostało zarażonych wirusem

W magazynie należącym do firmy kurierskiej DPD w Hückelhoven (Niemcy) u pracowników wykryto koronawirusa. Firma jest na razie zamknięta. Zebrał się zespół kryzysowy, aby omówić dalsze środki.

 

Ponownie mniej ciężarówek przez Alpy Szwajcarskie

Przez Alpy Szwajcarskie transportowano mniej towarów transportem drogowym i kolejowym. Szwajcarzy dążą do ograniczania transportów drogowych.

 

Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

Wysokie kary za dumping socjalny. Czy Vos wydostanie się z kłopotów?

Na początku marca belgijscy inspektorzy pracy zwolnili 89 ciężarówek. Spedytor odzyskał ciężarówki, ale wyrok jest nadal w toku.

 

Wpływy z opłat drogowych za ciężarówki jednoznacznie wskazują na kryzys w transporcie drogowym

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) ogłosiły w piątek kolejne niepokojące dane dotyczące transportu drogowego.

 

Wsparcie dla firm transportowych - rusza program ARP

Ruszył kolejny instrument wsparcia dla firm - 1,7 mld zł na leasing operacyjny i pożyczki.

 

Kabotaż w transporcie drogowym. BAG opublikowało raport

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) nałożył łącznie 264 grzywny za naruszenia kabotażu w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL