Nowe samochody Scania dla wrocławskiej firmy ENERIS

Scania Eneris

Firma ENERIS z Wrocławia zakupiła pojazdy Scania P z silnikami o mocy 280 KM 4x2 z zabudową bramową lub hakową oraz P 410 KM 6x2 z zabudową hakową i hakową z żurawiem hydraulicznym.

 

Przedsiębiorstwa komunalne potrzebują niezawodnych i bezpiecznych pojazdów, umożliwiających rzetelne wykonywanie powierzonych im zadań. Zbiórka odpadów w terenie zabudowanym często przebiega w intensywnym ruchu, co stanowi obciążenie dla kierowcy i załogi. Kabiny Scania zapewniają doskonałą widoczność, w ofercie firmy znajdują się także systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy.

– Rozwijamy naszą flotę pojazdów inwestując w niezawodne i bezpieczne rozwiązania transportowe. Przykładamy też ogromną wagę do ochrony środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców. W praktyce w naszych działaniach szukamy możliwości budowania pozytywnego wpływu na otaczające środowisko i zmniejszania negatywnego wpływu na nie w każdym z elementów pracy operacyjnej – komentuje Andrzej Filipowicz, dyrektor operacyjny ENERIS ECU.

Scania CNG

Wykorzystanie pojazdów Scania napędzanych gazem pozwala na redukcję groźnych zanieczyszczeń pochodnych procesu spalania ropy tj. dwutlenku azotu oraz cząstek stałych w emitowanych spalinach. Pojazdy Scania napędzane CNG wpływają na podniesienie jakości powietrza w miastach również dzięki temu, że są dwukrotnie cichsze niż standardowe pojazdy wysokoprężne.

– Miasta koncentrują się na ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Dostarczone firmie ENERIS niskoemisyjne pojazdy Scania pozwalają na redukcję zanieczyszczeń dwutlenkiem węgla o 15% dla gazu naturalnego i 90% dla biogazu, w porównaniu do oleju napędowego – komentuje Piotr Korus, kierownik ds. rozwoju sprzedaży Scania Polska S.A.

Część floty samochodów ciężarowych Scania stanowią pojazdy napędzane silnikami na CNG. Pojazdy będą wykorzystywane do przewozu kontenerów w ramach gospodarki odpadami, głownie budowlanymi.

 

Przeczytaj też:
Stacje LNG Citronex przyjmą zapłatę kartą DKV

Operator kart paliwowych DKV, poszerza sieć punktów, w których można płacić kartą. Dotyczy to stacji tankowania gazu ziemnego.

 

Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Partia pięćdziesięciu IVECO Stralis NP LNG sprzedanych do Rosji tylko jednej firmie transportowej

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP napędzane skroplonym gazem ziemnym została dostarczona do firmy Mostrans LLC w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Firma WESOB zabudowała pierwsze w Polsce podwozie LNG

Producent nadwozi i zestawów przestrzennych wykonał zabudowę na podwoziu gazowej Scanii.

 

Nowa stacja tankowania LNG w Niemczech

Firma NOVATEK Green Energy poinformowała o otwarciu drugiej w Niemczech stacji tankowania LNG.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL