Nielegalnie zatrudnieni obcokrajowcy i płacenie pod stołem kierowcom ciężarówek skończyło się gigantycznymi karami

Holandia transport

Firma transportowa z Amersfoort i jej szef zostali ukarani grzywną w wysokości 378 000 euro. Ponadto skonfiskowano ciężarówki firmy, jako depozyt do zabezpieczeń ewentualnych roszczeń.

 

Dochodzenie przeprowadzane przez inspektorów holenderskiego urzędu pracy wykazało, że firma transportowa zatrudniała dziewięciu cudzoziemców z Turcji zatrudnionych jako kierowcy ciężarówek. Nie mieli oni zezwolenia na pracę.

Ponadto firma transportowa zatrudniała 18 pracowników, również jako kierowcy ciężarówek, których personalia nie dało się ustalić. Firma nie chciała podać, kto jeździ 18 pozostałymi samochodami.

Dochodzenie wykazało również, że firma transportowa nie wykazuje żadnego personelu na liście płac. Jak się później okazało, nielegalnie zatrudnieni byli obywatelami Bułgarii.

Firma transportowa została ukarana grzywną w wysokości 216 000 euro za naruszenie przepisów pracy. Zarządzający firmą otrzymał grzywnę w wysokości 162 000 EUR. Ponadto zajęto konta firmy transportowej oraz jej ciężarówki.

Przeczytaj też:
Pługo-piaskarki do poprawy stanu technicznego

Po raz kolejny, przez zbliżającym się sezonem zimowym, pojazdy zimowego utrzymania dróg musiały poddać się badaniom technicznym.

Wakacyjno-weekendowe zakazy jazdy kogo dotyczą?

Kierowcę, który pomimo obowiązującego zakazu ruchu dla ciężarówek postanowił wyjechać na drogę, skontrolowali lubuscy inspektorzy ITD.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

W Holandii zaczynają odczytywać inteligentne tachografy bez zatrzymywania ciężarówki do kontroli

Organy kontrolne w krajach UE, które sprawdzają transport drogowy, od połowy lipca 2024 r., będą wyposażone w sprzęt do zdalnego odczytu inteligentnych tachografów. Jednak niektóre już go mają.

Słowacki kierowca ciężarówki używał dwóch kart do tachografu

W dniu 14 maja inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika ze Słowacji.

Gdy prowadzisz w trybie OUT

Lubuski WITD zatrzymał do kontroli na S3 polską ciężarówkę, która jechała z Kutna do Szczecina.

Mobilna linia diagnostyczna w Karkonoszach

Kontrola stanu technicznego samochodów ciężarowych w czterech dniach ujawniła 17 niesprawnych ciężarówek.

Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Pomysłowy kierowca ciężarówki na trasie Turcja - Rosja

 Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na naprawę, a do domu daleko... Rumuński kierowca, zamiast wymienić uszkodzone koło, postanowił podwiesić pasami całą oś.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje