Dezynfekcja kabin pojazdów możliwa metodą UV. Chińczycy odkażają w ten sposób autobusy

UV autobusy

Chińczycy opracowali metodę na szybką dezynfekcję pojazdów. W Chinach wykorzystuje się to przede wszystkim do dezynfekcji kabin autobusów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości w ten właśnie sposób można było odkażać również wnętrza naczep i kabiny ciężarówek.

 

Szanghajska firma Yanggao zajmująca się transportem publicznym skorzystała z technologii, aby codziennie dezynfekować swoje autobusy. Uzbrojona w 210 lamp ultrafioletowych firma Yanggao przekształciła zwykłe pomieszczenie czyszczące w komorę do dezynfekcji światłem UV - skracając 40-minutowy proces do około 5 minut.

- Po wybuchu epidemii aktywnie poszukiwaliśmy skuteczniejszej metody dezynfekcji. Zwykły proces wymaga zatrudnienia dwóch pracowników, którzy ręcznie wycierali wszystkie elementy wnętrza autobusów - powiedział zastępca dyrektora generalnego Yanggao.

Grupa nawiązała współpracę z dostawcą technologii, firmą Yizhu w celu stworzenia systemu czyszczenia ultrafioletem, a teraz autobusy są czyszczone promieniami UV. Jedno stanowisko może dezynfekować do 250 autobusów dziennie.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega jednak, że ​​lampy UV nie powinny być używane do sterylizacji rąk lub innych obszarów skóry - ponieważ promieniowanie UV może powodować podrażnienie skóry.

Promienie UV nie są nowością i nawet u nas stosowane są w służbie zdrowia do dezynfekcji pomieszczeń, w nocy bez udziału personelu.

Przeczytaj też:
Prawo jazdy i świadectwa zawodowe zachowują ważność przez siedem miesięcy od daty wygaśnięcia

Komisja Europejska ogłosiła to dzisiaj. Przepisy wchodzą w życie 27 maja i będą miały zastosowanie do wszystkich europejskich państw członkowskich.

 

Ameryka czy Europa? Gdzie lepsza praca kierowcy ciężarówki

Kto pamięta czas ustrojowych przemian w Polsce i w sąsiadujących z nami państwach? "Moda na Zachód" dotyczyła wtedy niemalże każdego aspektu życia, z jakim się spotkaliśmy na co dzień. Oczywiście, największym natchnieniem było USA, kojarzące się z wolnością oraz innym stylem bycia, który jak najprędzej chcieliśmy wprowadzić i zastosować w naszym kraju.

 

Zbiorniki na paliwo w podwójnej podłodze naczepy

Uwagę policji drogowej w Ludwigsburgu zwróciło nienaturalne pochylenie naczepy.

 

Nowe regulacje prawa drogowego we Francji

Już od 22 maja br. we Francji wprowadzone zostaną nowe przepisy przepisów ruchu drogowego.

 

Autobus wjeżdża na budynek dworca i zatrzymuje się na ruchomych schodach

Tylko dwie osoby zostały ranne, gdy przegubowy autobus uderzył w budynek głównego dworca autobusowego w Hamburgu-Bergedorf.

 

Koronawirus w magazynie DPD. Wielu pracowników zostało zarażonych wirusem

W magazynie należącym do firmy kurierskiej DPD w Hückelhoven (Niemcy) u pracowników wykryto koronawirusa. Firma jest na razie zamknięta. Zebrał się zespół kryzysowy, aby omówić dalsze środki.

 

Punkty serwisowe MAN w Hiszpanii udostępniają każdemu kierowcy miejsce do odpoczynku, kawę i przekąski

Café en MAN - pod tym hasłem kryje się sieć miejsc, w których kierowcy ciężarówek znajdą dla siebie miłe niespodzianki.

 

Sześciu kierowców ciężarówek pod wpływem narkotyków, w tym dwóch Polaków

Kontrole na parkingach coraz częściej wykazują zażywanie narkotyków przez kierowców ciężarówek.

 

Polska ciężarówka pomiędzy rogatkami. Było o krok od tragedii

Wczoraj krótko przed 10 rano, kierowca ciężarówki podjechał na przejazd kolejowy na skrzyżowaniu Vítkov i Jakubčovice nad Odrou.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL