Kto szuka skradzionego DAF-a XF?

DAF XF używany

To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Odzyskano trzy utracone samochody.

 

Pośród nich znalazł się DAF XF, którym kierowca chciał przekroczyć granicę w Kuźnikach.

W drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 59-letni obywatel Azerbejdżanu podróżujący samochodem ciężarowym marki DAF XF. W trakcie szczegółowej kontroli pojazdu funkcjonariusze stwierdzili przerobione numery nadwozia. Ciągnik siodłowy, wraz kierowcą, został zatrzymany i przekazany w ręce policji.

Szacunkowa wartość DAF-a XF z 2011 roku to około 60 tys. zł.

Warto wspomnieć, że od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali już 13 pojazdów o łącznej szacunkowej wartości prawie 1,7 mln zł.

Przeczytaj też:
Scania z kamerami zamiast lusterek, ale w innym miejscu

Opcja ta będzie początkowo oferowana tylko na rynku europejskim.

MAN TGX 640 KM vs. MAN TGX 510 KM - model year 2022 MAN TGX Individual Lion S - prawdziwy lew w owczej skórze

Uważni od razu dostrzegą czerwone akcenty podkreślające sportowy charakter. Jednak w transporcie nie chodzi o sport, a tym bardziej wyścigi czy coś w tym rodzaju. Model Individual Lion S to przede wszystkim usługa, którą oferuje MAN Truck & Bus najbardziej wymagającym klientom.

 

Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks

Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.

Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki

Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.

MAN dla fundacji Ronalda McDonalda

Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.

  

MAN TGX z homologacją B100

MAN Truck & Bus France i producent biopaliw Saipol połączyli siły w celu przystosowania samochodu ciężarowego na biopaliwo.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje