Powstała nowa stacja LNG. Na miejscu parking dla ciężarówek i węzeł sanitarny

Stacja LNG w Krzywej

W dniu 27 lutego 2020 r. w Krzywej odbyło się uroczyste otwarcie stacji tankowania skroplonego gazu ziemnego (LNG).

 

Zlokalizowany przy autostradzie A4, pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem, ogólnodostępny obiekt funkcjonuje na terenie parkingu firmy EPO-Trans Logistic i umożliwia obsługę ok. 50 pojazdów dziennie. Stacja została sfinansowana i zamontowana przez spółkę NOVATEK Green Energy, która zapewnia stałe dostawy skroplonego gazu ziemnego oraz zajmuje się serwisem technicznym obiektu.

Stacja LNG w Krzywej

Ogólnodostępna stacja tankowania LNG w Krzywej, dzięki systemowi dopasowującemu temperaturę i parametry techniczne paliwa do wymogów poszczególnych rodzajów pojazdów, może obsłużyć wszystkie dostępne obecnie na rynku marki samochodów ciężarowych i dostawczych zasilanych skroplonym gazem ziemnym. Jej operatorem, a także głównym beneficjentem jest firma Epo-Trans Logistic, która jako jedna z pierwszych w Polsce zapoczątkowała w 2019 roku pozytywny trend wymiany taboru na ekologiczne ciągniki zasilane LNG. Obecnie przewoźnik dysponuje 35 takimi pojazdami, a w czerwcu bieżącego roku dołączy do nich kolejne 25 jednostek, co będzie stanowiło unikalną liczbę w skali naszego kraju. Dzięki nowej strategii rozwoju Epo-Trans Logistic podpisał szereg nowych kontraktów z klientami, dla których ekologiczny i cichy transport stanowi ważny obszar społecznej odpowiedzialności biznesu.

- Nasza firma już od ponad 30 lat wyznacza na rynku trendy w zakresie innowacyjności, jednakże decyzja o wymianie pojazdów na ekologiczne, a zarazem ekonomiczne nie należała do łatwych z uwagi na ograniczoną w Polsce infrastrukturę do tankowania LNG. Możliwość zainstalowania stacji na terenach należących do naszej firmy oraz dostawy gazu bezpośrednio od producenta pomogły nam jednak urzeczywistnić nasze ambitne plany - powiedział Piotr Ozimek, prezes zarządu Epo-Trans Logistic.

Oprócz możliwości tankowania, nowo otwarty obiekt firmy Epo-Trans Logistic oferuje bezpieczny, monitorowany plac postojowy oraz zaplecze sanitarne dla wszystkich klientów stacji oraz placu postojowego. Usytuowanie dozorowanego parkingu i stacji LNG tuż przy autostradzie A4 w sąsiedztwie MOP Krzywa pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem stwarza komfortowe warunki kierowcom jadącym w stronę Europy Zachodniej.

----------------------------
Firma Epo-Trans Logistic S.A. z siedzibą w Tychach powstała w 1987 r. i jest jedną z największych polskich firm transportowych, specjalizujących się w przewozie ładunków całopojazdowych, częściowych i transportów dedykowanych na obszarze UE. Spółka jest członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce oraz Europejskiego Zrzeszenia IRU w Genewie. Firma posiada liczne certyfikaty i wyróżnienia, min. Certyfikaty Rzetelnego Polskiego i Europejskiego Przewoźnika wydawane przez giełdę transportową Trans, Gazele Biznesu, a także Nagrodę Rzeczpospolitej za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w branży TSL w 2019 i wiele innych.

Przeczytaj też:
Stacje LNG Citronex przyjmą zapłatę kartą DKV

Operator kart paliwowych DKV, poszerza sieć punktów, w których można płacić kartą. Dotyczy to stacji tankowania gazu ziemnego.

 

Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Nowa stacja tankowania LNG w Niemczech

Firma NOVATEK Green Energy poinformowała o otwarciu drugiej w Niemczech stacji tankowania LNG.

 

Ciężarówki LNG w Holandii taniej

W Holandii ogłoszono nowy program obniżki cen dla skroplonego gazu ziemnego (LNG).

 

Za paliwa alternatywne zapłacisz kartą DKV

Prąd, CNG, LNG w transporcie.

 

Test IVECO Stralis NP

Ciężarówki LNG coraz popularniejsze w Polsce.

 

Dwadzieścia gazowych IVECO Stralis jeździ już w EPO-Trans Logistic

IVECO Stralis Natural Power 460 KM.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL