Nowe Volvo FM - nowa kabina. Dodatkowy metr wewnętrznej przestrzeni (video)

Nowe Volvo FM

Volvo Trucks wprowadziła na rynek nową generację Volvo FM.

 

Znajdziemy w nim wiele udoskonaleń w środowisku pracy kierowcy i innowacji podnoszących poziom komfortu, bezpieczeństwa i wydajności.

- Nowy samochód ciężarowy Volvo FM o dużej ładowności, przestronny i oferujący znakomitą widoczność zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wszystkim segmentom branży znakomitego miejsca pracy na kołach - zachwala nowe Volvo FM Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Nowe Volvo FM - więcej miejsca dla kierowcy

Nowe Volvo FM to uniwersalny pojazd z oferty Volvo Trucks - zwrotny, a przy tym przestronny, bezpieczny i komfortowy. W nowym Volvo, w kabinie, zastosowano nowe pionowe słupki przednie, co pozwoliło uzyskać dodatkowy metr sześcienny przestrzeni i więcej światła.

Centralnym elementem wnętrza jest nowa deska rozdzielcza z nowoczesnym aktywnym wyświetlaczem i większą liczbą schowków — oferowana w nowych kolorach. Zestaw wskaźników zawiera 12-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników o wysokiej rozdzielczości z przejrzystym interfejsem. Kierowca może bez trudu zapoznać się z ważnymi informacjami, a także wybrać jeden z czterech widoków ekranu, zależnie od sytuacji jazdy. Wyświetlacz zestawu wskaźników, gotowy do przyszłych aktualizacji i obsługi pojazdu, zaprojektowano tak, aby uprościć czynności obsługowe kierowcy i zminimalizować czynniki rozpraszające podczas korzystania z najważniejszych informacji.

Nowe Volvo FM ma opcjonalny 9-calowy wyświetlacz dodatkowy obsługuje system Infotainment, nawigację, informacje o transporcie i obraz z kamer monitorujących. Wyświetlacz można obsługiwać różnymi sposobami: za pomocą intuicyjnie umieszczonych przycisków na kierownicy, głosowo lub bezpośrednio za pośrednictwem ekranu dotykowego i panelu sterowania. Zarówno na wyświetlaczu zestawu wskaźników, jak i dodatkowym interfejs można wyświetlać w jednym z wielu języków. Ponadto nowa opcja pochylania kolumny kierownicy pozwala kierowcy przyjąć podczas jazdy ergonomiczną pozycję.

Nowe Volvo FM - można komfortowo wypocząć

W nowej kabinie sypialnej leżanka znajduje się wyżej, co pozwoliło utworzyć pod nią dużą przestrzeń do przechowywania. W górnej części tylnej ściany znajduje się schowek z panelami LED w przegrodach. Przejście z fotela na leżankę jest łatwiejsze ze względu na nowy, cieńszy i ergonomicznie zaprojektowany wybierak zakresów skrzyni biegów I-Shift. Komfort kabiny zwiększa lepsza izolacja chroniąca przed zimnem, gorącem i hałasem.

Nowe Volvo FM na zewnątrz Volvo FM nowej generacji ma aerodynamiczny kształt z charakterystycznymi liniami z przodu. Pojedyncza, elegancka i wyrazista linia przechodzi przez bok nowej kabiny. Ponadto reflektory w kształcie litery V umieszczono tak, aby uzyskać optymalne parametry aerodynamiczne, a większy panel znaku firmowego i górna krata wlotu powietrza z nowym wzorem siatki nadają samochodowi ciężarowemu odważny i zdecydowany wygląd.

Nowe Volvo FM - jeszcze bardziej bezpiecznie

Oprócz lepszej widoczności dla kierowców, nowe Volvo FM jest wyposażone także w takie funkcje bezpieczeństwa, jak tempomat sterujący prędkością przy zjeździe ze wzniesienia (tempomat zjazdowy), który ustawia maksymalną prędkość, aby ułatwić zapobieganie niepożądanemu przyspieszeniu, a także udoskonalony tempomat adaptacyjny (ACC), który działa w całym zakresie prędkości, nawet do 0 km/h.

Standardowe wyposażenie nowych samochodów ciężarowych stanowi obecnie Elektronicznie Sterowany Układ Hamulcowy (EBS) konieczny do działania takich funkcji jak Układ Ostrzegający o Niebezpieczeństwie Kolizji z funkcją Hamowanie Awaryjne oraz Układ Stabilizacji Toru Jazdy. Jako opcja jest dostępny Aktywny Układ Kierowniczy Volvo z takimi systemami bezpieczeństwa jak Układ Monitorowania Pasa Ruchu i wspomaganie stabilności.

Volvo FM ma również system rozpoznawania znaków drogowych, które są następnie wyświetlane na wyświetlaczu zestawu wskaźników, aby ostrzec kierowcę. System jest w stanie wykryć takie znaki, jak ograniczenia wyprzedzania, rodzaj drogi i ograniczenia prędkości.

Opcjonalna kamera narożna po stronie pasażera przesyła widok z boku pojazdu na wyświetlacz dodatkowy.

Nowe Volvo FM - również LNG

Korzystając z różnych konfiguracji układu napędowego i podwozia, nowe Volvo FM można dopasować do szerokiej gamy zastosowań i zapewnić znaczne oszczędności paliwa. Poprawione kąty skrętu osi wleczonej i pchanej zapewniają wyjątkową zwrotność samochodu ciężarowego, pozwalającą go wykorzystywać na przykład w intensywnym ruchu miejskim.

Na wielu rynkach Volvo FM jest dostępne z napędzanym gazem silnikiem LNG zgodnym z normą Euro 6, który oferuje oszczędność paliwa i osiągi na poziomie porównywalnym z analogicznymi samochodami ciężarowymi Volvo z silnikiem wysokoprężnym, ale przy znacznie mniejszym wpływie na klimat. Silnik gazowy może być zasilany dowolnym biogazem, co obniża emisję CO2 nawet o 100 procent, lub gazem ziemnym, który zapewnia emisję CO2 nawet o 20 procent niższą w porównaniu z analogicznymi samochodami ciężarowymi Volvo z silnikiem wysokoprężnym. Przekłada się to wprost na emisję substancji szkodliwych w trakcie użytkowania pojazdu, określaną mianem emisji "od zbiornika do koła.

Nowe Volvo FM w skrócie

- Kabiny: kabina dzienna, kabina dzienna z obniżonym dachem, kabina sypialna z obniżonym dachem, kabina Globetrotter, kabina załogowa. Pakiety wykończeń zewnętrznych i wewnętrznych pozwalające nadać pojazdowi indywidualny charakter.
- Silniki: Dostępne silniki wysokoprężne zgodne z różnymi normami emisji. Na wybranych rynkach Volvo FM jest także dostępne z zasilanym gazem silnikiem LNG zgodnym z normą Euro 6, Step D.
- System zmiany biegów: I-Shift z pakietami oprogramowania dla różnych obszarów zastosowania.
- Światła: reflektory halogenowe lub LED.

 

Przeczytaj też:
Limitowana seria Volvo FH Unlimited Edition

Volvo Trucks France wprowadza na rynek limitowaną edycję "Unlimited Edition" w swojej serii FH i FH16 Classic.

 

Samochody ciężarowe na gaz, biogaz i ogniwa paliwowe - Volvo Trucks prezentuje swoje rozwiązania

Przewoźnicy są coraz bardziej zainteresowani redukcją kosztów poprzez stosowanie skroplonego gazu jako alternatywnego paliwa, ale nie tylko...

 

Volvo FH ponownie we flocie Pawtrans

Do współpracy z Volvo Trucks Pawtrans wraca po trzech latach przerwy i pozytywnych testach.

 

Rusza sprzedaż nowych samochodów ciężarowych Volvo Trucks

Nowa gama samochodów ciężarowych Volvo Trucks, których sprzedaż w Polsce właśnie się zaczyna, zostały zaprojektowane z myślą o umożliwieniu kierowcom wykonywania swojej pracy w sposób maksymalnie efektywny, bezpieczny i odpowiedzialny.

 

Polska premiera nowej gamy Volvo Trucks Czas szwedzkich bohaterów nadchodzi - nowa gama ciężarówek Volvo Trucks (zdjęcia)

Polska premiera nowej gamy samochodów ciężarowych Volvo Trucks, szkolenie w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy, targi 4Poland - to trzy imprezy Volvo Trucks Polska , które niemal równocześnie odbyły się w tym tygodniu na Autodromie Jastrząb.

 

Nowe Volvo FH z pakietem I-Save daje oszczędności w zużyciu paliwa nawet do 10 procent

Nowe Volvo FH z I-Save wchodzi w skład nowej europejskiej oferty Volvo Trucks wprowadzonej wiosną 2000 roku.

 

Obsługa ciężarówek Volvo Trucks w dalekich rejonach Rosji

W celu poszerzenia zakresu usług serwisowych dla samochodów ciężarowych Volvo Trucks Rosja otwiera punkty serwisowe w odległych i trudno dostępnych regionach Rosji.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL