Pamiętacie wypadek w Szubinie? Bartek wyjechał w pierwszą swoją trasę ciężarówką...

Bartek kierowca ciężarówki

Najpierw było o tym głośno, potem sprawa ucichła. Dopiero teraz, po roku, rusza proces w sprawie poszkodowanego kierowcy.

 

Bartek, były spedytor i kierowca postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i kupił własną ciężarówkę. Jego niebieska Scania prezentowało się ślicznie. Gdy wyruszał w swoją pierwszą trasę nie spodziewał się, że wkrótce nastąpi kres tej podróży. Na drodze w okolicy Szubina doszło do zderzenia z inną ciężarówką. Samochód, który uderzył w Scanię Bartka przewoził bardzo niebezpieczną substancję chemiczną. Z przewracającej się ciężarówki płyn wylał się na Bartka czyniąc go kaleką. Od feralnego zdarzenia minął niespełna rok. Dopóki sąd nie zasądzi poszkodowanemu kierowcy pieniędzy na leczenie i rehabilitację wszystko musi on pokryć z własnych środków. Pomagają znajomi, koledzy, klub sportowy w którym Bartek trenował. Teraz możemy pomóc i my, bo nadszedł dobry czas:

Pomóżmy Bartkowi stanąć na nogi

- Mam na imię Bartek. Wiele osób kojarzy mnie z artykułu: "Pojechał w pierwszy kurs własną ciężarówką, po wypadku na obwodnicy Szubina walczy o życie". Przeżyłem! Jednak moja lewa noga długo będzie mi przypominać o wypadku. Wieloodłamowe złamanie kości udowej oraz szyjki nie zrasta się, jak również powstało zapalenie kości. Zespolenie w stopie rozeszło się i stała się szpotawa. Mam zerwane więzadła w stawie kolanowym. Z tego względu na co dzień poruszam się przy pomocy dwóch kul oraz zmagam się z silnym bólem całej nogi. Czeka mnie długa i kosztowna rehabilitacja oraz kolejne operacje całej kończyny. Po walce, którą przeszedłem w szpitalu, która ciągle trwa o odzyskiwanie sprawności, po tym co przeżyli moi bliscy, nie pogodzę się z niepełnosprawnością w wieku 35 lat!
Pomóż mi wrócić do sprawności!

Przekaż 1% podatku lub darowiznę fundacji Avalon z dopiskiem Grabiński, 12944.

Przeczytaj też:
Scania dostarczy 75 elektrycznych samochodów ciężarowych

Scania i wiodący norweski hurtownik żywności ASKO od dawna współpracują w zakresie dostaw nowych samochodów ciężarowych.

 

Prawo jazdy i świadectwa zawodowe zachowują ważność przez siedem miesięcy od daty wygaśnięcia

Komisja Europejska ogłosiła to dzisiaj. Przepisy wchodzą w życie 27 maja i będą miały zastosowanie do wszystkich europejskich państw członkowskich.

 

Ameryka czy Europa? Gdzie lepsza praca kierowcy ciężarówki

Kto pamięta czas ustrojowych przemian w Polsce i w sąsiadujących z nami państwach? "Moda na Zachód" dotyczyła wtedy niemalże każdego aspektu życia, z jakim się spotkaliśmy na co dzień. Oczywiście, największym natchnieniem było USA, kojarzące się z wolnością oraz innym stylem bycia, który jak najprędzej chcieliśmy wprowadzić i zastosować w naszym kraju.

 

Zbiorniki na paliwo w podwójnej podłodze naczepy

Uwagę policji drogowej w Ludwigsburgu zwróciło nienaturalne pochylenie naczepy.

 

Nowe regulacje prawa drogowego we Francji

Już od 22 maja br. we Francji wprowadzone zostaną nowe przepisy przepisów ruchu drogowego.

 

Co mają wspólnego: pająk, mur chiński, wielbłądy i Scania? - Nowa kampania sprzedażowa Scania Polska

Pojazdy używane Scania są dostępne w atrakcyjnych cenach w ramach nowej kampanii sprzedażowej Scania pt. Niewiarygodna prawda.

 

Punkty serwisowe MAN w Hiszpanii udostępniają każdemu kierowcy miejsce do odpoczynku, kawę i przekąski

Café en MAN - pod tym hasłem kryje się sieć miejsc, w których kierowcy ciężarówek znajdą dla siebie miłe niespodzianki.

 

Sześciu kierowców ciężarówek pod wpływem narkotyków, w tym dwóch Polaków

Kontrole na parkingach coraz częściej wykazują zażywanie narkotyków przez kierowców ciężarówek.

 

Polska ciężarówka pomiędzy rogatkami. Było o krok od tragedii

Wczoraj krótko przed 10 rano, kierowca ciężarówki podjechał na przejazd kolejowy na skrzyżowaniu Vítkov i Jakubčovice nad Odrou.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL