Ciężarówki Nikola TRE będą produkowane w fabryce IVECO

Elektryczna ciężarówka Nikola TRE

Elektryczny model samochodu ciężarowego Nikola TRE dostępny już w 2021 roku. 

 

IVECO i FPT Industrial będą w ramach europejskiej spółki joint-venture z Nikola Motor Company, produkować samochody ciężarowe Nikola TRE w fabryce IVECO, w Ulm w Niemczech.

Inwestycja za 40 mln euro

To strategiczne i wyłączne partnerstwo w zakresie pojazdów ciężarowych rozpoczęło się od objęcia przez Industrial pakietu akcji spółki Nikola serii D o wartości 250 mln USD. Natomiast już w grudniu 2019 roku, firmy zaprezentowały ciężarowy pojazd elektryczny Nikola TRE z zasilaniem akumulatorowym (BEV), będący pierwszym krokiem w stronę skonstruowania elektrycznego modelu zasilanego ogniwami paliwowymi.

W pierwszym etapie projektu, spółka joint-venture zainwestuje 40 milionów euro w modernizację fabryki, w której prowadzony będzie końcowy montaż pojazdów. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku, a pierwsze egzemplarze Nikoli TRE zostaną dostarczone klientom jeszcze w tym samym roku.

Najpierw do produkcji wejdą elektryczne ciągniki siodłowe 4x2 i 6x2 z modułowymi i skalowalnymi zespołami akumulatorowymi o pojemności 720 kWh oraz silnikami elektrycznymi o mocy ciągłej 480 kW.

Fabryka w Ulm, dysponuje wykwalifikowaną kadrą i laboratoriami badawczymi. Stanowi także ważny węzeł produkcyjny pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi. Władze regionu przeznaczyły znaczące środki na finansowanie prowadzonych na jego terenie projektów badawczo-rozwojowych, a rozwinięty przemysł motoryzacyjny i współpraca ze strategicznymi partnerami z okolicy pozwoli zakładowi w Ulm korzystać z bliskości kluczowych dostawców.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL