Gdański terminal kontenerowy DCT z systemem OCR

System rejestracji samochodów ciężarowych w DCT

System rejestruje ciężarówki i kontenery wjeżdżające na teren terminala. 

 

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk wdrożył na bramach wjazdowych system OCR, który jest jednym z kluczowych projektów w ramach programu rozbudowy T2b.

Efektywna obsługa systemu wjazdowego 

Projekt OCR obejmował wdrożenie w pełni zautomatyzowanych bramek, które wykorzystują kamery OCR (Optical Character Recognition) do rejestracji ciężarówek i kontenerów wjeżdżających na teren terminala.

Projekt rozpoczął się w grudniu 2017 roku, a biorąc pod uwagę, że terminal obsługuje średnio 2000 ciężarówek na dobę, system OCR był wdrażany etapami. W związku z tym, w sierpniu 2019 roku miało miejsce częściowe uruchomienie systemu, który umożliwiło dostosowanie i dopracowanie systemu oraz procesów z nim związanych.

System nie tylko poprawił bezpieczeństwo zarówno kierowców zewnętrznych, jak i pracowników DCT, ale także ułatwił jeszcze bardziej efektywną obsługę kompleksu bramowego DCT.

Jak informuje Dyrektor Operacyjny DCT, Jacek Grabowski:- Obsługa jest znacznie szybsza. Przed wdrożeniem systemu OCR, kierowcy spędzali około 12 minut na terenie kompleksu bramowego, aby przed wjazdem na terminal złożyć wszystkie niezbędne dokumenty. Teraz, czas ten został zredukowany do mniej niż minuty. Co więcej, odbywa się to bez wychodzenia kierowcy z samochodu ciężarowego.

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL