Nowy MAN TGX oficjalnie już w tym tygodniu

Nowy MAN TGX

Wprowadzanie nowego modelu ciężarówki odbędzie się wieloetapowo. Już jutro MAN Truck & Bus zaprezentuje nowy samochód w internecie, dwa dni później dziennikarze będą mieli okazję odbyć jazdy testowe. Po nich tajniki nowego MAN-a TGX poznają handlowcy.

 

W branży samochodów ciężarowych kazda nowa premiera to duże wydarzenie. Tu każdy model zmienia się rzadziej niż ma to miejsce w samochodach osobowych. Często dopiero po 10 latach następuje zmiana, która musi wystarczyć na kolejny długi czas.

Kilka miesięcy temu Joachim Drees, dyrektor generalny MAN Truck & Bus i członek zarządu TRATON, zapowiedział, że na początku 2020 r. Grupa wypuści na rynek nową generację ciężarówek serii TG. To już jutro, 10 lutego 2020 r., stanie się faktem: MAN TGX nowej generacji - premiera online

Nowy MAN TGX, jaki będzie?

Dzięki internetowym przeciekom nie musimy się już domyślać wyglądu nowej ciężarówki, jednak to co najważniejsze, zapewne kryje jej wnętrze. Nowy flagowy pojazd koncernu MAN został zaprojektowany w celu ustanowienia nowych standardów. Skoro ciężarówka ma wystarczyć na kilka dobrych lat, musi zawierać rozwiązania wyprzedzające obecne czasy. Według niedawnej deklaracji samego Dreesa nowa generacja ciężarówek - została opracowana na podstawie konkretnych wymagań naszych klientów, aby ich praca i praca kierowców były łatwiejsze, wydajniejsze i bardziej komfortowe. To nie tylko nowa ciężarówka, ale raczej zintegrowane kompleksowe rozwiązanie transportowe. Pojazd zaimponuje zarówno firmom transportowym, jak i kierowcom.

MAN nowej generacji

Nowa generacja samochodów ciężarowych MAN to przede wszystkim większa funkcjonalność w kabinie, lepsze prowadzenia, oszczędniejsze jednostki napędowe (oferowane od jesieni w obecnych modelach TGX) oraz rozwiązania telematyczne. W nowym TGX znajdziemy najnowsze (pytanie czy w standardzie?) technologie pokładowe mające na celu zagwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa kierowcy i innym użytkownikom drogi: ACC z funkcją Stop & Go , reflektory ksenonowe , światła przeciwmgielne z oświetleniem zakrętów), światła do jazdy dziennej LED, optymalizacja stylu jazdy i zużycia paliwa ( EfficientRoll , EfficientCruise oraz możliwość monitorowania pojazdu za pośrednictwem usług cyfrowych MAN - RIO.

Platforma cyfrowa RIO a nowy MAN TGX

Łączność z pojazdem stała się niezbędnym narzędziem do kontrolowania osiągów ciężarówki zarówno pod względem jej codziennej aktywności ( MAN Essential ), jak i planowania serwisu( MAN ServiceCare ), usługi MAN Perform - które pozwalają przeglądać i analizować wszystkie parametry jazdy pojazdu, MAN Advance zapewnia widoczność danych historycznych pojazdu do 25 miesięcy i zgodność z MAN do automatycznego pobierania danych z tachografu lub karty kierowcy. Aby pakiet był kompletny, a klient mógł całkowicie skoncentrować się na własnym biznesie i nie mieć myśli związanych z pojazdem, MAN Truck & Bus.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL