Elektryczne MAN-y zakupione przez No Limit

MAN eTGE No Limit

W dniu 05 lutego 2020 w Centrum Nowej Mobilności na warszawskim Powiślu firma No Limit zaprezentowała nowe samochody dostawcze MAN TGE z napędem elektrycznym.

 

Dostawa objęła 3 samochody MAN TGE 3.140E w wersji furgon, przeznaczone do dystrybucji miejskiej. Są to jedne z pierwszych w Polsce samochodów dostawczych z napędem elektrycznym. Będą wykorzystywane w dostawach realizowanych w Warszawie i aglomeracji śląskiej. Auta mają charakterystyczny ekologiczny branding. Inwestycja ta, to kolejny krok naprzód w realizacji ekologicznej strategii firmy, której motto brzmi Logistyka Przyjazna Środowisku.

MAN eTGE

Samochód doskonale nadaje się do transportu miejskiego, dzięki któremu firmy logistyczne i transportowe, takie jak No Limit mogą stawić czoła wyzwaniom ruchu miejskiego w sposób bezemisyjny, niezależny i ekonomiczny.
Całkowicie elektryczny napęd umożliwia efektywność energetyczną i cichą pracę. Podczas każdego przejazdu, w dzień i w nocy - zarówno w centrum miasta, jak i w okolicy. Mocny i wytrzymały silnik elektryczny dowodzi swojej ekonomiczności i wysokiej opłacalności szczególnie podczas tras wymagających wielu postojów lub w gęstym ruchu miejskim. Podczas gdy w czasie jazdy z częstym zatrzymywaniem się silnik wysokoprężny przyczynia się do podwyższenia zużycia paliwa i obciążenia silnika, skrzyni biegów i hamulców, pojazd MAN eTGE może w pełni zaprezentować swoje mocne strony: dzięki rekuperacji podczas każdej fazy hamowania silnikiem można czerpać korzyści z nowej energii elektrycznej, która jest doprowadzana do akumulatora wysokonapięciowego.

Dzięki umiejscowieniu baterii pod płytą podłogową, MAN eTGE, z przestrzenią ładunkową 10,7 m3, oferuje porównywalnie taką samą zdolność transportową co standardowy furgon.

Samochody dostawcze MAN TGE zarówno z napędem elektrycznym, jak i konwencjonalnym powstają w polskiej fabryce w Białężycach koło wrześni.

Przeczytaj też:
Scania z nowymi mobilnymi warsztatami na kołach

Nowe samochody serwisowe będą wykorzystywane do obsługi klientów w czterech serwisach Scania.

 

DAF Trucks zawiesza produkcje ciężarówek

Firma PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r.

 

Po Polsce jeździ już ponad pięćset elektrycznych samochodów użytkowych

Według danych z końca lutego 2020 r., w Polsce były zarejestrowane łącznie 9803 samochody osobowe z napędem elektrycznym.

 

EFL wprowadza możliwość odroczenia rat leasingu. Harmonogram spłaty rat leasingowych można zmienić bez wychodzenia z domu

EFL proponuje klientom usługę, która pozwala na dopasowanie płatności do bieżącej płynności finansowej firmy. Leasing Swobodny umożliwia samodzielne zarządzanie wysokością spłacanych rat.

 

Mniej transportów z Włoch. Sieci handlowe anulowały zamówienia

Anulowanie zamówień z Polski na owoce i warzywa z Włoch.

 

Nowa generacja Mercedes-Benz Vito. Mercedes e-Vito o zasięgu ponad 400 kilometrów

Od czasu wprowadzenia na rynek jesienią 2014 r. obecnej trzeciej generacji modelu, sprzedano około 530 000 jego egzemplarzy.

 

Sprzedaż nowych naczep. Czas wyczekiwania powoli dobiega końca

Ponad 33 procent firm transportowych spodziewa się wyższych obrotów w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

AUSTRIA: KONTROLA temperatury u kierowców NA BRENNER MOŻE SPOWOLNIĆ RUCH CIĘŻARÓWEK

Włoskie stowarzyszenie transportowe ANITA ostrzega przed długimi kolejkami z powodu kontroli stanu zdrowia kierowców.

 

Strach przed koronawirusem powoduje, że kierowca ciężarówki porzuca swój samochód przed granicą z Włochami

Z powodu koronawirusa kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd przed włoską granicą w Brenner i odmówił kontynuacji jazdy. Firma transportowa szuka kierowcy na zmianę.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL