Renault Trucks wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj kontraktów serwisowych

kontrakt Renault Trucks

Kontrakty Start&Drive Excellence Predict skracają czas przestojów.

 

Ten rodzaj kontraktu bazuje na starannie dobranej strategii obsługi serwisowej. Jest ona możliwa dzięki danym technicznym zebranym w czasie rzeczywistym, dzięki "wymianie informacji" pomiędzy pojazdami a centrum monitoringu.

Na podstawie danych telematycznych pobieranych w czasie rzeczywistym, które uwzględniają przebieg, czas pracy sinika, ilość zużytego paliwa, wszelkie prace serwisowe mogą być dokładnie zaplanowane z wyprzedzeniem.

Kontrola zużytych części Renault Trucks

Niespodziewane przestoje pojazdów spowodowane źle zaplanowaną obsługą potrafią być bardzo kosztowne. Dzięki usłudze Start&Drive Excellence Predict punkt serwisowy otrzymuje informacje o zużyciu kluczowych podzespołów pojazdu (filtr paliwa, układ oczyszczania spalin, akumulatory) co 3 dni. Dodatkowo, lokalny serwis klienta ma możliwość „połączenia się” na żywo z pojazdem i odczytu bieżących wartości zużycia komponentów takich jak: wkład osuszacza powietrza, klocki hamulcowe czy tarcza sprzęgła.

Oznacza to, że zużycie części może być na bieżąco monitorowane i poddane wnikliwej analizie. Jeżeli zostanie wykryte przedwczesne zużycie danej części, punkt serwisowy niezwłocznie skontaktuje się z Klientem.

Start&Drive Excellence Predict

W momencie gdy klient zdecyduje się na kontrakt serwisowy Start&Drive Excellence Predict kody błędów podzespołów najbardziej narażonych na zużycie są przekazywane do centrali zlokalizowanej w Ghent (Belgia). Dzięki podłączonym czujnikom, 80% kluczowych podzespołów, które mogą prowadzić do przestojów (wyłączając naczepy i opony) są nieprzerwanie monitorowane. Jeżeli zostanie wykryta nieprawidłowość centrala natychmiast wysyła powiadomienie do lokalnego punktu serwisowego Klienta, który następnie kontaktuje się z nim w celu wyeliminowania potencjalnej usterki. Wcześniej serwis upewnia się czy nie została już wcześniej zaplanowana wizyta by możliwie jak najbardziej skrócić czas spędzony przez pojazd na serwisie.

Oferta jest dostępna w pojazdach Renault Trucks T i T High. Modele C i K będą mogły korzystać z usługi w 2020 roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL