300 elektrycznych furgonetek Nissan e-NV200 dla firmy DPD

Bezemisyjny Nissan e-NV200

Zasięg elektrycznego Nissana to około 300 km.

 

Japoński producent samochodów Nissan, otrzymał zamówienie na 300 egzemplarzy w pełni elektrycznych, bezemisyjnych furgonetek e-NV200.

Bezemisyjny Nissan e-NV200

Pojazdy te zamówione zostały przez brytyjski oddział międzynarodowej firmy kuriersko-logistycznej DPD.

Zasięg e-NV200 na jednym ładowaniu w cyklu miejskim wynosi do 301 kilometrów. Ponadto w elektrycznym Nissanie z powodzeniem zmieszczą się dwie europalety z towarem o łącznej masie do 705 kilogramów.

Jak wszystkie samochody elektryczne marki Nissan, również e-NV200 jest niemal bezgłośny. Jazda w ciszy sprzyja relaksowi i zmniejszeniu stresu, a samochód nieemitujący hałasu nie zakłóca spokoju innym kierowcom ani przechodniom. Elektryczny napęd furgonetek, umożliwi także dotarcie do aktualnych i planowanych stref bezemisyjnych w brytyjskich miastach.

DPD jest jedną z największych w Wielkiej Brytanii firm w swojej branży, dostarczającą co roku ponad 250 milionów paczek. W pełni elektryczne, bezemisyjne samochody Nissan e‑NV200, pomogą DPD w realizowaniu ambitnego planu osiągnięcia pozycji najbardziej odpowiedzialnej firmy kurierskiej działającej w centrach miast oraz lidera eksploatacji samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Do końca 2020 roku samochody elektryczne będą stanowiły 10% całej floty DPD w tym kraju.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL