Co grozi kierowcy ciężarówki zatrzymanego za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca ciężarówki Niemcy

Kierowca jadący za ciężarówką poinformował policję o dziwnym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego.

 

W poniedziałek 20 stycznia 2020 r. rano, policja w Kaufbeuren (Niemcy) została poinformowana o ciężarówce jadącej wzdłuż B12 z Buchloe w kierunku Kaufbeuren. Droga była kręta, a ciężarówka w dziwny sposób, pokonywała ten odcinek. Kierowca jadący za samochodem ciężarowym powiadomił policję i jechał za ciężarówką regularnie zgłaszając swoją lokalizację funkcjonariuszom policji. 

Ciężarówka dojechała do miasta, a jej kierowcę można było znaleźć na terenie rynku w Mauerstetten. Od kierowcy czuć było wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało wartość ponad dwóch promili. Wobec tak poważnego wykroczenia policja zdecydowała się potwierdzić badanie pobierając krew.

Kierowcą ciężarówki okazał się 48-letni mężczyzna. Ponieważ nie miał stałego miejsca zamieszkania w Republice Federalnej Niemiec, musiał zapłacić depozyt zabezpieczający w wysokości 2000 euro.

W sprawie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu wszczęto postępowanie karne. Pojazd odholowano na parking. Prawo jazdy pijanego kierowcy zostało zatrzymane z adnotacją, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów silnikowych na terenie całych Niemiec.

Przeczytaj też:
Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą taranowała barierki i znaki drogowe

Uszkodzone bariery drogowe, zepsute znaki - ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą przetoczyła się 30 kilometrów po autostradzie w Dolnej Frankonii.

Polska ciężarówka zatrzymana w związku z przemytem znacznej partii papierosów

Duńska policja zatrzymała ciężarówkę z 15 milionami papierosów bez banderoli. Policjanci czekali na granicy, gdy polska ciężarówka wjechała na ich terytorium.

Rekordzista z dystansem 1826 km w ciągu 24 godzin

1826 km w ciągu 24 godzin bez zatrzymywania. Rezultat to 8310 Euro mandatu.

Ciężarówka zjechała z promu, podczas gdy kierowca pił kawę na pokładzie

Było jeszcze ciemno, kiedy zestaw ciężarowy zjechał z promu do wody w porcie Hvalpsund.

Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki

Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje