MAN Truck & Bus rozszerza aplikację MAN Driver

Nowa funkcja w aplikacji MAN Driver

Kontrola pojazdu przed rozpoczęciem jazdy.

 

MAN Truck & Bus wprowadził nowość w swojej aplikacji MAN Driver:- kontrola przed odjazdem.

Przydatna funkcja dla kierowców samochodów ciężarowych

Nowa funkcja pozwala kierowcy skontrolować ważne punkty samochodu przed rozpoczęciem jazdy.

Producent ciężarówek MAN Truck & Bus oraz niemieckie Towarzystwo pracodawców, zajmujące się transportem, logistyką pocztową i telekomunikacją, uzgodniły zakres elementów ciężarówek i naczep, które mają zostać poddane kontroli.

Rozwiązanie jest dostępne bezpłatnie w szesnastu językach. Ma graficzną prezentację pojazdu i zawiera cyfrową listę kontrolną, którą należy sprawdzić przed rozpoczęciem jazdy.

Jak to działa:

Identyfikacja pojazdu jest pierwszym krokiem w kontroli przed rozpoczęciem jazdy. Odbywa się to przez zeskanowanie numeru VIN za pomocą smartfona lub poprzez wybranie pojazdu z listy, jeśli jest zarejestrowany (naczepa lub przyczepa może być dołączona do listy). Zadaniem aplikacji jest prowadzenie kierowcy przez elementy pojazdu i kabiny, które należy poddać kontroli. Jeśli jakaś część jest uszkodzona lub wadliwa, kierowca może użyć graficznej prezentacji pojazdu, aby ją zidentyfikować i poinformować kierownika floty. Kierowca ma również możliwość robienia zdjęć i udostępniania swojej lokalizacji.

Kierownik floty może przekazać szczegóły każdego uszkodzenia swojemu zespołowi serwisowemu MAN. Może on również pobrać i wydrukować plik PDF - kontroli przed jazdą za pośrednictwem platformy RIO.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL